Interphone link ερωτησεις

Κατοχος εδω κ ενος χρονου του συγκεκριμενου ζευγους link ,θα ηθελα να κανω καποιες ερωτησεις. Μετα απο μια αναβαθμιση π εκανα στις συσκευες,παρατηρησα χαμηλοτερης ποιοτητας αλλα κ εντασης ηχο,μη διαμοιρασμο μουσικης απο ενα κινητο αλλα κ σχεδον ανυπαρκτο ακουσμα μετα τα 120κμ,οπως κ γενικα δυνατοτερο ηχο απο fm αποτι στην ενδοεπικοινωνια. Χρησιμοποιειται με c3 pro ολες οι εντασεις στο φουλ κ για τζετ κρανος οπου ειχα διαβασει οτι εχει καλυτερο ηχο. Εχει αντιμετωπισει καποιος παρομοια θεματα; Ειμαι στην σκεψη πριν να την πουλησω,να αγορασω το pro sound kit που βγαζει για συγκεκριμενα κρανη η ακομα κ ανταπτορα π ειδα για handsfree κλασσικα κινητου. Αποψεις απο κατοχους και μη;;;

Sent from my iPhone using Tapatalk

Michael75

Well-Known Member
Περιοχή
Athens
Μοτοσυκλέτα
R1200 GSA '07
.....δεν εχω εντοπίσει γενικότερα θέμα αν και την εχω μονο δυο μήνες ...το μονο που παρατηρώ καμια φορα ειναι η αυξομείωση την έντασης οταν ακούω μουσική απο το κινητό και όχι απο το ράδιο και αυτο όχι πάντα !!

Πως ειναι γενικα η ενταση; Αν κ ξερω οτι παιζουν πολλοι παραγοντες ρολο, εγω μετα τα 110 τ χανω τελειως με σπαστο σχετικα αθορυβο κρανος

THANOSEOD

Well-Known Member
Μοτοσυκλέτα
R 1200 GS ADV '10
Να κάνω μια "χαζή" ερώτηση ή οποία κάποτε μου δημιούργησε πρόβλημα;

Τ’ακουστικά σου είσαι βέβαιος ότι είναι στη θέση που πρέπει ή τα είχες και πριν;

Εγώ στο παρελθόν δε τα είχα σταθεροποιήσει μ’αποτέλεσμα ν’αλλάξουν θέση και να πιστεύω ότι φταίει η ενδοεπικοινωνία.

Να κάνω μια "χαζή" ερώτηση ή οποία κάποτε μου δημιούργησε πρόβλημα;

Τ’ακουστικά σου είσαι βέβαιος ότι είναι στη θέση που πρέπει ή τα είχες και πριν;

Εγώ στο παρελθόν δε τα είχα σταθεροποιήσει μ’αποτέλεσμα ν’αλλάξουν θέση και να πιστεύω ότι φταίει η ενδοεπικοινωνία.

Ειναι τ πρωτο που κοιταξα, για αυτο αναρωτιεμαι αν εχεις καποιος εντυπωσεις απο pro sound kit που υποτιθεται οπως μ λενε οτι εχει τρομερα διαφορετικο ηχο αλλα κ ενταση.

Michael75

Well-Known Member
Περιοχή
Athens
Μοτοσυκλέτα
R1200 GSA '07
Πως ειναι γενικα η ενταση; Αν κ ξερω οτι παιζουν πολλοι παραγοντες ρολο, εγω μετα τα 110 τ χανω τελειως με σπαστο σχετικα αθορυβο κρανος

.....δεν εχω κανενα πρόβλημα με την ένταση !!

dretsas

Well-Known Member
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Μοτοσυκλέτα
1200 GS
Ειναι τ πρωτο που κοιταξα, για αυτο αναρωτιεμαι αν εχεις καποιος εντυπωσεις απο pro sound kit που υποτιθεται οπως μ λενε οτι εχει τρομερα διαφορετικο ηχο αλλα κ ενταση.

ΕΧΕΙ ΟΝΤΩΣ
ΚΑΜΜΙΑ ΣΧΕΣΗ
Το 'εχω στο Ε1 και το απλό το έχω στο Bmw από ακουστική η μέρα με την νύχτα.

ΕΧΕΙ ΟΝΤΩΣ
ΚΑΜΜΙΑ ΣΧΕΣΗ
Απο την ενταση η απο την ποιοτητα ηχου σε σχεση με τα απλα;

dretsas

Well-Known Member
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Μοτοσυκλέτα
1200 GS
Πάντα για ποιότητα μιλάμε,άλλωστε άν τις δείς δίπλα δίπλα θα καταλάβεις από την διαφορά και των ακουστικών αλλα και του μικροφώνου.Αν διαθέτεις το 50 με κλειστά τα μάτια ,προσοχή όμως γιατί έχει διάφορες για διάφορα κράνη,πρέπει να πείς το κράνος σου

abakas

Member
Περιοχή
Μοσχάτο
Κατοχος εδω κ ενος χρονου του συγκεκριμενου ζευγους link ,θα ηθελα να κανω καποιες ερωτησεις. Μετα απο μια αναβαθμιση π εκανα στις συσκευες,παρατηρησα χαμηλοτερης ποιοτητας αλλα κ εντασης ηχο,μη διαμοιρασμο μουσικης απο ενα κινητο αλλα κ σχεδον ανυπαρκτο ακουσμα μετα τα 120κμ,οπως κ γενικα δυνατοτερο ηχο απο fm αποτι στην ενδοεπικοινωνια. Χρησιμοποιειται με c3 pro ολες οι εντασεις στο φουλ κ για τζετ κρανος οπου ειχα διαβασει οτι εχει καλυτερο ηχο. Εχει αντιμετωπισει καποιος παρομοια θεματα; Ειμαι στην σκεψη πριν να την πουλησω,να αγορασω το pro sound kit που βγαζει για συγκεκριμενα κρανη η ακομα κ ανταπτορα π ειδα για handsfree κλασσικα κινητου. Αποψεις απο κατοχους και μη;;;
Είχα το ίδιο ζήτημα, χαμηλή ποιότητα και ένταση ήχου στην ενδοεπικοινωνία, νορμάλ σε όλες τις άλλες πηγές FM, μουσική από το κινητό. Λύθηκε μάλλον μετά από κάποια αναβάθμιση μίας εκ των δύο μονάδων. Είχα και ίσως έχω και το πρόβλημα με την διαμοίραση της μουσικής με χρήση των κουμπιών της συσκευής. Μου δουλεύει αν επιλέξω διαμοιρασμό μέσα από την εφαρμογή στο κινητό.

kon

Well-Known Member
Περιοχή
ΘΡΑΚΗ
Μοτοσυκλέτα
Zundapp KS 50 1969
ΕΧΕΙ ΟΝΤΩΣ
ΚΑΜΜΙΑ ΣΧΕΣΗ
Με έβαλες σε mood αγοράς και το παρήγγειλα!! Ελπίζω να είναι όπως το λες!! ;-)

dretsas

Well-Known Member
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Μοτοσυκλέτα
1200 GS

Αν ήσουν κοντά(Πειραιάς) θα σου έλεγα να φορέσεις και να ακουσεις το Bmw trophy και το schumberth E1 που το πρώτο έχει το απλό και το δεύτερο το pro.
Άλλωστε φαίνεται και όταν το ανοιξεις αν έχεις δεί το κανονικό θα καταλάβεις.

• Like
Reactions: kon

kon

Well-Known Member
Περιοχή
ΘΡΑΚΗ
Μοτοσυκλέτα
Zundapp KS 50 1969
Αν ήσουν κοντά(Πειραιάς) θα σου έλεγα να φορέσεις και να ακουσεις το Bmw trophy και το schumberth E1 που το πρώτο έχει το απλό και το δεύτερο το pro.
Άλλωστε φαίνεται και όταν το ανοιξεις αν έχεις δεί το κανονικό θα καταλάβεις.
Δημήτρη, αυτή η απόσταση, είναι ακόμη μία "υστέρηση" της επαρχίας!!
Έχω στο schuberth c3 pro την tour και δεν έμεινα ευχαριστημένος από την ποιότητα συγκρινόμενη με τη midland bt2 με τα pro ακουστικά που έχω στο shoei.. Είδομεν.. Ελπίζω να με εκπλήξει ευχάριστα!! :-)

Περιμενω αποψεις εγω κατεβασα ξανα τ λογισμικο κοιταξα τν τοποθετηση τους που δν ειχαν κουνηθει τελικα, εκανα καποιες τριπουλες στην επενδυση τ κρανους κ περιμενω τωρα να τα δοκιμασω σε ενα διημερο π προετοιμαζω κ μετα βλεπουμε

kon

Well-Known Member
Περιοχή
ΘΡΑΚΗ
Μοτοσυκλέτα
Zundapp KS 50 1969
Μόλις κάνω τη δοκιμή, θα καταθέσω απόψεις για να βοηθήσω και άλλους συντρόχους που ψάχνονται..