2η Παγκρήτια Συνάντηση Μοτοσυκλετιστών GSmotoclub 25-26-27 Μαρτίου 2016

manolis

Active Member
Περιοχή
Ελληνικό
Μοτοσυκλέτα
K1200LT & R1150GS
Επιστροφή και εγώ στην βάση μου (από το πρωί ήρθα, αλλά τώρα είμαι σε θέση να γράψω, χαχαχα). Ένα ευχαριστώ δεν λέει τίποτα για αυτά που σχεδίασαν και προετοίμασαν αυτοί οι άνθρωποι για να περάσουμε όλοι καλά και κυρίως με ασφάλεια. Ευτύχη και Γιάννη είστε άπαιχτοι. Και όλα τα παιδιά από την κρητική ομάδα που με την υποστήριξή τους βοήθησαν ώστε να διασχίσουν όλη την Κρήτη πάνω από 100 μοτοσυκλέτες. Επίσης έχω να πω ότι έμεινα έκπληκτος με την δουλειά που κάνει ο Ηλίας. Στα πιο απίθανα μέρη έβλεπα την μηχανή σταματημένη και τον Ηλία κάπου σκαρφαλομένο να τραβάει φωτό τις οποίες θα δείχνουμε και στα εγγόνια μας. Να περνάει από δίπλα μας σε στριφτερά κομμάτια όρθιος με το ένα χέρι στο γκάζι και με το άλλο να βγάζει φωτογραφίες. ΦΟΒΕΡΟΣ. Ευχαριστώ πολύ Ηλία.

Εδώ κάπου θα πρέπει να ευχαριστήσω και όλους τους μάγειρες στα μαγαζιά που πήγαμε καθώς επίσης και τον διαιτολόγο μου που θα ξαναρχίσει από την αρχή μαζί μου.

sotiris r

Member
Περιοχή
Βολος
Μοτοσυκλέτα
MOTO GUZZI STELVIO 1200
Επιστροφη στην βαση και για μενα μετα απο ενα καταπληκτικο τριημερο.Ενα μεγαλο ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ και ενα ΜΠΡΑΒΟ στους διοργανωτες που κοπιασαν και θυσιασαν τοσα για να μας προσφερουν ενα τοσο γεματο σε εικονες και γευσεις πανοραμα της πανεμορφης και λεβεντογεννας Κρητης. Με τον Ευτυχη και τον Γιαννη τον spitiko μετα απο τοσα χρονια τους αγαπω σαν αδελφια μου και το ξερουν αλλα θα ηθελα να συγχαρω και ολα τα υπολοιπα παιδια που βοηθησαν στην αρτια διοργανωση.
Ταξιδιωτικα φωτογραφιες κλπ. θα γραφτουν πολλα απο τα φιλαρακια του φορουμ εγω ομως θα ηθελα να σταθω σε ενα προσωπικο γεγονος που δειχνει ενα απο τα πιο σημαντικα προσωπα του παροντος φορουμ και το μεγαλειο ψυχης καποιων ατομων. Ενω οδηγουσα την μηχανη μου και τραβουσα βιντεο επεσα σε μια λακουβα λιγο βαθια με αποτελεσμα να σπασει και να χωθει ο λασπωτηρας του μπροστινου τροχου μεσα στην ποδια της μηχανης και να μην μπορω να στριψω το τιμονι.Δοκιμασα να οδηγησω λιγο με τις κλισεις της μηχανης και σταματησα για να δω τι μπορω να κανω. Αμεσως σταματησαν διπλα μου ο VASORFA και ο TSEPETO επεσαν κατω απο την μηχανη μου χωρις να τους νοιαζει αν θα λερωθουν βρηκαν κλειδια και σε χρονο μηδεν ειχαν αφαιρεσει ολο το εμπροσθιο φτερο και βγαλαν τον σπασμενο λασπωτηρα απελευθερωνοντας τον τροχο .
Δεν εχει σημασια αν η βλαβη ηταν μικρη η μεγαλη σημασια εχει οτι παρεδωσαν σε μενα αλλα και σε ολο το φορουμ μαθηματα Φιλιας Αλτρουισμου και Αλληλοβοηθειας και για αυτο θεωρησα σημαντικο να τους απευθυνω και δημοσια ενα ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ να πω οτι ειναι ιδιαιτερη τιμη για μενα που ειναι ΦΙΛΟΙ μου και να τους πω ακομη οτι η καρδια μου και η πορτα του σπιτιου μου τους ειναι παντα ανοιχτη και τους περιμενω στο Βολο για μια ελαχιστη ανταποδωση οπως εγω ξερω.
Φιλαρακια να ειστε ολοι καλα και στο επανιδειν.

Yaba

Member
Περιοχή
Μάλια Ηρακλείου Κρήτης
Μοτοσυκλέτα
Gs f800
Να ευχαριστήσω και εγω με τη σειρά μου όλους που πήραν μέρος στην οργάνωση, ασφάλεια και αποθανάτιση αυτόυ του τριήμερου καθώς και όσους πήραν μέρος σε αυτή την συνάντηση.
Είχα την ευκαιρία να δω μέρη στην Κρήτη που δεν είχα δει ως τώρα και να γνωρίσω νέους ανθρώπους από κοντά που έχουμε το ίδιο πάθος για τις μηχανές.
Άρα νομίζω ότι εκτός απο τους ανθρώπους που ευχαρίστησα ήδη θα πρέπει να πω και ένα μεγάλο ευχαριστώ σε αυτό που μας ενώνει, στο​

Gsmotoclub.gr

thank youThumbs Upthank you

MegaGs

Well-Known Member
Περιοχή
Tρίκαλα
Μοτοσυκλέτα
Gs 1200 adv lc
Επιστροφη στην βαση και για μενα μετα απο ενα καταπληκτικο τριημερο.Ενα μεγαλο ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ και ενα ΜΠΡΑΒΟ στους διοργανωτες που κοπιασαν και θυσιασαν τοσα για να μας προσφερουν ενα τοσο γεματο σε εικονες και γευσεις πανοραμα της πανεμορφης και λεβεντογεννας Κρητης. Με τον Ευτυχη και τον Γιαννη τον spitiko μετα απο τοσα χρονια τους αγαπω σαν αδελφια μου και το ξερουν αλλα θα ηθελα να συγχαρω και ολα τα υπολοιπα παιδια που βοηθησαν στην αρτια διοργανωση.
Ταξιδιωτικα φωτογραφιες κλπ. θα γραφτουν πολλα απο τα φιλαρακια του φορουμ εγω ομως θα ηθελα να σταθω σε ενα προσωπικο γεγονος που δειχνει ενα απο τα πιο σημαντικα προσωπα του παροντος φορουμ και το μεγαλειο ψυχης καποιων ατομων. Ενω οδηγουσα την μηχανη μου και τραβουσα βιντεο επεσα σε μια λακουβα λιγο βαθια με αποτελεσμα να σπασει και να χωθει ο λασπωτηρας του μπροστινου τροχου μεσα στην ποδια της μηχανης και να μην μπορω να στριψω το τιμονι.Δοκιμασα να οδηγησω λιγο με τις κλισεις της μηχανης και σταματησα για να δω τι μπορω να κανω. Αμεσως σταματησαν διπλα μου ο VASORFA και ο TSEPETO επεσαν κατω απο την μηχανη μου χωρις να τους νοιαζει αν θα λερωθουν βρηκαν κλειδια και σε χρονο μηδεν ειχαν αφαιρεσει ολο το εμπροσθιο φτερο και βγαλαν τον σπασμενο λασπωτηρα απελευθερωνοντας τον τροχο .
Δεν εχει σημασια αν η βλαβη ηταν μικρη η μεγαλη σημασια εχει οτι παρεδωσαν σε μενα αλλα και σε ολο το φορουμ μαθηματα Φιλιας Αλτρουισμου και Αλληλοβοηθειας και για αυτο θεωρησα σημαντικο να τους απευθυνω και δημοσια ενα ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ να πω οτι ειναι ιδιαιτερη τιμη για μενα που ειναι ΦΙΛΟΙ μου και να τους πω ακομη οτι η καρδια μου και η πορτα του σπιτιου μου τους ειναι παντα ανοιχτη και τους περιμενω στο Βολο για μια ελαχιστη ανταποδωση οπως εγω ξερω.
Μπραβο ρε φιλαρακι !!!
Μεγαλο πραμα η αναγνώριση !!

Maik.l

Well-Known Member
Περιοχή
Αιγιο
Μοτοσυκλέτα
R1200GS ADV
Μπράβο στα παιδιάbravo

vagio

Active Member
Περιοχή
Καρδίτσα
Μοτοσυκλέτα
R 1200 GSA(lc) 2014
Ενα μεγαλο μπραβο σε οσους οργανωσανε αυτο το εξαιρετικο 3ημερο. Υπηρξε πολυ οργανωση σε ολα τα θεματα(μικρα ή μεγαλα) κ λυση σε οποιο προβλημα δημιουργηθηκε!!πραγματικα το χαρηκαμε!!! Οι φωτογταφιες δεν μπορουν να περιγραψουνε αυτο που ζησαμε!! Σας ευχαριστουμε μεσα απο την καρδια μας ειναι απο τις εκδρομες που σου μενουνε αξεχαστες.. με το καλο το επομενο θα το περιμενουμε με αγωνια!!
Συγχαρητιρια σε οσους κοπιασανε για ολο αυτο!!

zimiaris

Well-Known Member
Περιοχή
ΑΘΗΝΑ
Μοτοσυκλέτα
F800 GS
Επιστροφή και για μας. Ένα μεγάλο ευχαριστώ σε όλους από την Κρήτη για την προετοιμασία που κάνατε και που μας επέτρεψε τόσες μηχανές να κάνουμε τόσα ασφαλή χιλιόμετρα χωρίς πρόβλημα. Ένα μεγάλο ευχαριστώ στον Γιάννη τον σπιτικό για την άμεση βοήθεια στο πρόβλημά με το λάστιχο που αντιμετώπισα. Ένα μεγάλο ευχαριστώ στον Ευτυχή που σαν τον δρουιδη έφτιαξε το μαγικό φίλτρο (ρακομελο) και μας μετέδωσε το κέφι στο ρόδι. Για μένα ήταν ένα ξεχωριστό ταξίδι γιατί για πρώτη φορά με ακολούθησε η γυναίκα μου και κατάλαβε ότι τα ταξίδια με την μηχανή δεν είναι ακατόρθωτα και θέλει να ξαναπάμε. Πολλές καλές αναμνήσεις δημιουργηθηκαν και μακάρι να είμαστε όλοι καλά να ξανασυναντηθουμε.
Που εμπλεξε η γυναίκα... :D :D :D

Στάλθηκε από το ME371MG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

zimiaris

Well-Known Member
Περιοχή
ΑΘΗΝΑ
Μοτοσυκλέτα
F800 GS
Επιστροφή και εγώ στην βάση μου (από το πρωί ήρθα, αλλά τώρα είμαι σε θέση να γράψω, χαχαχα). Ένα ευχαριστώ δεν λέει τίποτα για αυτά που σχεδίασαν και προετοίμασαν αυτοί οι άνθρωποι για να περάσουμε όλοι καλά και κυρίως με ασφάλεια. Ευτύχη και Γιάννη είστε άπαιχτοι. Και όλα τα παιδιά από την κρητική ομάδα που με την υποστήριξή τους βοήθησαν ώστε να διασχίσουν όλη την Κρήτη πάνω από 100 μοτοσυκλέτες. Επίσης έχω να πω ότι έμεινα έκπληκτος με την δουλειά που κάνει ο Ηλίας. Στα πιο απίθανα μέρη έβλεπα την μηχανή σταματημένη και τον Ηλία κάπου σκαρφαλομένο να τραβάει φωτό τις οποίες θα δείχνουμε και στα εγγόνια μας. Να περνάει από δίπλα μας σε στριφτερά κομμάτια όρθιος με το ένα χέρι στο γκάζι και με το άλλο να βγάζει φωτογραφίες. ΦΟΒΕΡΟΣ. Ευχαριστώ πολύ Ηλία.

Εδώ κάπου θα πρέπει να ευχαριστήσω και όλους τους μάγειρες στα μαγαζιά που πήγαμε καθώς επίσης και τον διαιτολόγο μου που θα ξαναρχίσει από την αρχή μαζί μου.
:D :D :D :D :D :D :D

Στάλθηκε από το ME371MG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Odysseas

Member
Περιοχή
ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Μοτοσυκλέτα
BMW F650GS TWIN
Καλησπέρα,
όσο και αν το καθυστέρησα (έκανα και μια βόλτα μέχρι το Σούνιο) έφθασα τελικά και εγώ στον προορισμό μου με τη μελαγχολία φορτομένη στις αποσκευές μου.
Ας κάνουμε λοιπόν μια ανασκόπηση.
Τρείς μέρες (πέντε για μένα) χωρίς τηλεόραση και ενημέρωση, 500 χλμ (1.670 χλμ για μένα) όμορφα χιλιόμετρα σχεδιασμένα και εκτελεσμένα με επαγγελματική οργάνωση, παρέα με ανθρώπους που έχουν την ίδια τρέλλα με σένα που τους αρέσουν τα ταξίδια και δεν τους νοιάζει αν γυρνάνε μέσα στα βουνά βρεγμένοι ή στεγνοί.
Α Ξ Ι Α Α Ν Ε Κ Τ Ι Μ Η Τ Η
Χίλια μπράβο και ευχαριστώ σε όσους εργάστηκαν και έκαναν τα όνειρα μας πραγματικότητα.

zimiaris

Well-Known Member
Περιοχή
ΑΘΗΝΑ
Μοτοσυκλέτα
F800 GS
Ένα μεγάλο ευχαριστώ στο Forum που μας δίνει τη δυνατότητα να περνάμε όμορφα σε δύσκολες μέρες ....
Πολλά μπράβο στους φίλους Κρητικούς συνφορουμίτες που οργάνωσαν το ταξίδι μας τόσο καλά αφού ενώ κινούνταν σχεδόν 100 μηχανές ομαδικά δεν άνοιξε μύτη....
Όσοι δεν μπόρεσαν ναρθούν γιά διάφορους λόγους ο καθένας ήταν στη σκέψη μας......Big laugh
Πάμε γιά τα επόμενα....
Μπαγασα κλαίω...... :D :D :D :D :D

Στάλθηκε από το SM-G920F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

KOSTIS-GS

Well-Known Member
Περιοχή
ΑΘΗΝΑ
Μοτοσυκλέτα
GS 1200 LC
E="Odysseas, post: 160165, member: 2548"]Καλησπέρα,
όσο και αν το καθυστέρησα (έκανα και μια βόλτα μέχρι το Σούνιο) έφθασα τελικά και εγώ στον προορισμό μου με τη μελαγχολία φορτομένη στις αποσκευές μου.
Ας κάνουμε λοιπόν μια ανασκόπηση.
Τρείς μέρες (πέντε για μένα) χωρίς τηλεόραση και ενημέρωση, 500 χλμ (1.670 χλμ για μένα) όμορφα χιλιόμετρα σχεδιασμένα και εκτελεσμένα με επαγγελματική οργάνωση, παρέα με ανθρώπους που έχουν την ίδια τρέλλα με σένα που τους αρέσουν τα ταξίδια και δεν τους νοιάζει αν γυρνάνε μέσα στα βουνά βρεγμένοι ή στεγνοί.
Α Ξ Ι Α Α Ν Ε Κ Τ Ι Μ Η Τ Η
Χίλια μπράβο και ευχαριστώ σε όσους εργάστηκαν και έκαναν τα όνειρα μας πραγματικότητα.[/QUOTE]
Χαρηκαμε πολυ που σε γνωρισαμε απο κοντα πατριωτακη καλη ανταμωση σε καποια αλλη εκδηλωση

galano

New Member
Περιοχή
Heraklion
Μοτοσυκλέτα
TDM 900
Καλημερα σε ολη την παρεα! Για μενα ηταν η πρωτη φορα που ελαβα μερος σε μια τετοια εκδηλωση και μπορω να πω με σιγουρια οτι ενθουσιαστηκα. Ειναι πολυ σημαντικο οτι ολη η Ελλαδα βρισκεται σε μια παρεα, ευχαριστω πολυ ολους οσους τρεξανε και δουλεψαν για να βγει με επιτυχια το τριμερο Ευτυχη ,Γιαννη, Ηλια κι ολα τα αλλα παιδια, τους φιλους συνταξιδιωτες απ ολη την Ελλαδα τα συχαρητηρια ειναι λιγα...Περιμενω πως και πως την επομενη συναντηση !

Achilleas1956

Well-Known Member
Περιοχή
Μαρούσι
Μοτοσυκλέτα
R 1200 GS

2007

Κάποιοι που μείναμε πίσω περνάμε χάλια

Sent from my iPhone using Tapatalk
Κακιουλες

natali

Active Member
Περιοχή
ΠΑΤΡΑ
Μοτοσυκλέτα
ΣΥΝΕΠΙΒΑΤΗΣ GrigorisGS
Τι να πω δεν ξερω για ολα αυτα τα παιδιά που τρεξανε και μοχθησαν προκειμενου να περασουμε ολοι εμείς καλα. Οχι μονο συγκινηθηκα που ξαναπηγα στα πατρια εδαφη και περασα καλα αλλά ευχαριστηθηκα απο την ψυχη μου τις διαδρομές που καναμε και τα μερη που ειδαμε. Ειμαι περηφανη που ανηκω και εγω σε αυτη την ομαδα. Ολο το τριημερο ηταν απιστευτο. Απο που να ξεκινησω .... απο το φαγητό? δεν υπαρχει η κρητική διατροφή .... απο τη φιλοξενία στο ροδι? η καλυτερη.... Η οργανωση? Δεν μειναμε νηστικοί αφου ο Γιαννης μας ειχε ετοιμασει κολατσιό, διασκεδασαμε το βραδυ ολοι χωρις το αγχος της οδηγησης μιας και ο Ευτυχης με τα αλλα παιδιά φροντισανε να γινει η μεταφορά μας με πουλμαν απο και προς στα ξενοδοχεία μας. δεν νομιζω να χρειαζεται να πω τιποτε αλλο.
Να εισαστε Ευτυχη, Γιαννη, Jmar, Emlazo, Katsab,marco polo, Βασίλη Πετρουλακη,Ηλία και γενικότερα ολοι οσοι τρεξατε που ξεχασα να πω (μην με παρεξηγησετε) γεροί και δυνατοί να ξαναανταμωσουμε παλι.....
thank youthank youthank youthank you

Τελευταία επεξεργασία:
Περιοχή
Χανιά
Μοτοσυκλέτα
KTM 1190 Adventure R, Husqvarna TE 610ie
Όποιος έχει οργανώσει έστω και μια...γιορτή..μπορεί να καταλάβει τι προσπάθεια θέλει για να γίνει αυτή η μάζωξη. Έτσι να δώσω τα θερμά μου συγχαρητήρια στους οργανωτές, που είμαι σίγουρος ότι δαπανήσανε πολύ χρόνο αλλά δεν τον σπαταλήσανε αφού περάσατε τόσο όμορφα.. Δεν συμμετείχα αλλά σας είδα στο όμορφο νησί μας και μπορώ να πω πως εντυπωσιάστηκα από τη συνολική παρουσία. Θα μπορούσε να πάρει φωτογραφίες η BMW και να βγάλει ένα φυλλάδιο με τίτλο "αν νομίζετε πως δεν γίνεται ομορφότερο ρίξτε μια ματιά.." Εμένα όμως ο έρωτας είναι αλλού.. Αν θέλει ο ιδιοκτήτης το 1190 adventure (του απλού, όχι του R) που κινούταν μαζί σας να μου στείλει ένα πμ Εναλλακτικά αν κάποιος ξέρει το τηλέφωνο του (και θέλει) μου το στέλνει. Ευχαριστώ. Πάντα τέτοια.

Τελευταία επεξεργασία:

omorfantras

Well-Known Member
Περιοχή
Πειραιας
Μοτοσυκλέτα
Bmw gs 1200adv
sym 125 lc
Ένα μεγάλο ευχαριστώ κι από μένα και την σύζυγο μου για αυτό το υπέροχο 3ήμερο που περάσαμε στην πανέμορφη Κρήτη.
Να ευχαριστήσω όλους που έτρεξαν για να περάσουμε εμείς καλά και ιδιαίτερα τον Ευτύχη, τον Γιάννη και τον Μανώλη και την Εύα!!!!!!!!!!

Zerios

Well-Known Member
Περιοχή
Ρίο
Μοτοσυκλέτα
R1200GS Adventure
Επιστρέψαμε και εμείς .... όσο και αν το καθυστερήσαμε δεν γινόταν άλλο ....

Οι Πανκρήτιες έγιναν πλέον θεσμός.

Τελικά τα πράματα ήταν καλλίτερα από ότι περιμέναμε.
Νομίζω δεν υπάρχουν λόγια ώστε να αποδώσει κανείς τα εύσημα σε όλους αυτούς του ανθρώπους που έτρεξαν πραγματικά για όλη αυτή την εκδήλωση χωρίς το παραμικρό κέρδος παρά μόνο για την μεγάλη τους αγάπη για το χόμπυ μας και τους φίλους.

Τους ευχαριστούμε όλους μέσα από την καρδιά μας και θα χαρούμε πολύ να τους το ανταποδώσουμε.

latrias

Well-Known Member
Περιοχή
ΑΘΗΝΑ
Μοτοσυκλέτα
gs 1200 adventure 2006
Στην 1η Παγκρήτια δεν πήγα και λυπάμαι πολύ τώρα ώμος διώθω τυχερός που κατάφερα και συμμετείχα στην
2η μεγαλειώδη Παγκρήτια συνάντηση του GSMOTOGLUB.

Θέλω να ευχαριστήσω και εγώ με την σειρά μου όλη την κρητική παρέα και ποιο ιδιαιτέρα τον ΕΥΤΥΧΗ και τον ΓΙΑΝΝΗ
Αλλά και τον ΜΑΝΩΛΗ με την ΕΥΑ για όλα όσα έκαναν για να περάσουμε όλοι υπέροχα.

Γνώρισα υπέροχους και αξιόλογους ανθρώπους και νομίζω ότι έκανα και νέους φίλους τους οποίους μάλλον θα ξαναδώ σύντομα γιατί η ΚΡΗΤΗ έβαλε μεγάλη υποψηφιότητα για τις καλοκαιρινές διακοπές μου.

ΜΕ ΑΓΑΠΗ
LATRIAS