Που θα κάνουμε την πρώτη εκδρομή μετά από τον Covid19???

jliordos

Well-Known Member
Περιοχή
Πόλη του φραπέ
Μοτοσυκλέτα
BMW R1200GSA TRIPLE BLACK
@ARGI από ότι έχω ακούσει,δεν έχει αποφασιστεί τίποτα απολύτως , και επίσης ,από ότι γνωρίζω περιμένουμε να δούμε τι θα γίνει με τα καταλύματα.όταν κάτσει η μπίλια τότε θεωρώ ότι θα συζητηθεί από τους αρμοδίους την οργάνωση αλλά και από όλους μας και θα ανακοινωθεί.
Όλη η ιστορία είναι πότε θα έχουμε καταλύματα.Ιδέες χιλιάδες,διάθεση και επιθυμία αμέτρητη.
Μπορώ να έχω διαφορετικό σκεπτικό από το δικό σου γιατί αν δεν κινήσεις τον τροχό η μπίλια δεν θα κάτσει πουθενά(θυμάσαι την Βουλγαρία;) Ίδια κατάληξη θα έχει αν δεν κουνήσει κάποιος τον τροχό. Αυτό λοιπόν σκέφτηκα και οποίος θέλει μπορούμε να το κάνουμε παρέα.
Επίσημη δεν μπορεί να γίνει όταν όλοι γράφουν προτάσεις αλλά δεν παίρνει πρωτοβουλία κανένας. Νομίζω το ξέρουν όλοι οι νοήμων άνθρωποι αυτό.
Οπότε όπως ξέρουμε πολλοί: με τα λόγια χτίζονται ανώγεια και κατώγεια, άρα η διάθεση και η επιθυμία δεν αρκεί.
Στην πράξη κολλάει το θέμα, πουθενά αλλού.

dretsas

Well-Known Member
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Μοτοσυκλέτα
1200 GS
Μπορώ να έχω διαφορετικό σκεπτικό από το δικό σου γιατί αν δεν κινήσεις τον τροχό η μπίλια δεν θα κάτσει πουθενά(θυμάσαι την Βουλγαρία;) Ίδια κατάληξη θα έχει αν δεν κουνήσει κάποιος τον τροχό. Αυτό λοιπόν σκέφτηκα και οποίος θέλει μπορούμε να το κάνουμε παρέα.
Επίσημη δεν μπορεί να γίνει όταν όλοι γράφουν προτάσεις αλλά δεν παίρνει πρωτοβουλία κανένας. Νομίζω το ξέρουν όλοι οι νοήμων άνθρωποι αυτό.
Οπότε όπως ξέρουμε πολλοί: με τα λόγια χτίζονται ανώγεια και κατώγεια, άρα η διάθεση και η επιθυμία δεν αρκεί.

Κάθε πρωτοβουλία η οποία θα ανέβει σε συνεννόηση είναι πάντα το καλυτερότερο.Η δραστηριότητα,οι ιδέες και η οργάνωση από όλους μας είναι τέλειο!!!!!

jliordos

Well-Known Member
Περιοχή
Πόλη του φραπέ
Μοτοσυκλέτα
Κάθε πρωτοβουλία η οποία θα ανέβει σε συνεννόηση είναι πάντα το καλυτερότερο.Η δραστηριότητα,οι ιδέες και η οργάνωση από όλους μας είναι τέλειο!!!!!
Συμφωνώ, αλλά απουσιάζει η πρωτοβουλία, αυτό λέω.
Τέλος πάντων σύντομα θα γράψω συγκεκριμένα, τα υπόλοιπα θα έρθουν με τον καιρό τους.

dretsas

Well-Known Member
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Μοτοσυκλέτα
1200 GS

Michael75

Well-Known Member
Περιοχή
Athens
Μοτοσυκλέτα
R1200 GSA '07
Κώστα @Gasgs, ξέρω ότι δεν έχεις χρόνο και δεν μπορείς να παρακολουθείς τα πάντα εδώ μέσα. Επειδή τυγχάνει να μπορώ και να το κάνω, είχα γράψει ότι είχα γράψει από πάνω.
Για να μην υπάρχουν όμως μπερδέματα και παρανοήσεις, ξαναδιάβασα μόλις ΟΛΟΚΛΗΡΟ το θέμα και είδα ότι έχει γραφεί για Λευκαδα-Πάργα-Πρέβεζα-Ταιναρο-Μάνη-Ζαγοροχώρια-Ορεινή Ναυπακτία-Πήλιο-Nordkapp-Καρπενήσι-Βόρεια Εύβοια-Ανατολική Μακεδονία-πέριξ Καλαμπάκας-Κρικελιώτης-Λάδωνας και ίσως να μου διαφεύγει κάτι ακόμα, αααα και η καταπληκτική Πράγα που έγραψε ο παππούλης Δημήτρης εκ Πειραιά. Όσο για ημερομηνίες ενδεικτικά έχουν γράφει δυο περίοδοι, τέλος Ιουνίου και αρχές Ιουλίου.

Δεν έχει αποφασιστεί τίποτε επίσημα και δεν γνωρίζουμε κάτι οι υπόλοιποι.
Για αυτό τον λόγο σκέφτηκα και σήμερα(δλδ χθές) μίλησα και με τον @arcolios, ώστε να κανονιστεί κάτι και οποίος μπορέσει, καλώς να ορίσει. Γιατί το αφήνουμε το θέμα και θα γίνει και αυτό Βουλγαρία.
Τι εννοώ; Ότι δεν θα πάμε πουθενά.

Προσωπικά θέλω να εκμεταλλευτώ την αργία του Αγίου Πνεύματος και για αυτό ψάχνω όλη ημέρα.
Όταν βρω κατάλυμα θα γράψω.

Υ.Γ: Αν κανονιστεί και αποφασιστεί κάτι επίσημα και εκεί μέσα θα είμαι !!!
Nordkapp stick tongue

takis ninja

Well-Known Member
Περιοχή
Mελίσσια
Μοτοσυκλέτα
GS1200LC 14 Adv
GS-1200R 09 Adv
zx 1100 ninja
XRV 650 africa Twin HRC
GSXR 1100
GPz 900 R ninja
GPz 550 καρχαριας
MBX 50
Του Αγίου Πνεύματος πλησιάζει και νομίζω είναι ενα ωραίο τριήμερο για εκδρομή.
Εύχομαι να καταφέρουμε να την πραγματοποιήσουμε και γι αυτό θα στηρίξω τον Γιαννη.

Του Αγ Πνευματος είναι κοντά ...εκτος ότι οι πιο πολλοί το έχουν κλεισμενο, είναι και 2 μνημόσυνα οποτε το ξεχνάμε.

arcolios

Moderator
Μέλος ΔΟ
Περιοχή
Κάραβελ
Μοτοσυκλέτα
R1250GS HP Adv '19
Liberty 150s '21
Του Αγ Πνευματος είναι κοντά ...εκτος ότι οι πιο πολλοί το έχουν κλεισμενο, είναι και 2 μνημόσυνα οποτε το ξεχνάμε.
sad

TSEPETO

Well-Known Member
Περιοχή
αθηνα
Μοτοσυκλέτα
bmw 1200
εγω ειμαι μεσα απλα αν εχετε την καλοσυνη πατρε με ενα τηλ να μου πειτε που θα παμε γιατι εχασα την μπαλα η ας ανοιχτει αλλου η βολτα

ntlaw

Well-Known Member
Περιοχή
ΑΘΗΝΑ
Μοτοσυκλέτα
R1150GS ADV
Εσυ άστα αυτά και ετοιμάσου έχουμε εκκρεμότητα!!!!
ΠΑΝΕΜΟΡΦΑ ΜΕΡΗ
ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ ΤΑΙΝΑΡΟ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Όχι όμως στο προηγούμενο ξενοδοχείο.

ARGI

Well-Known Member
Περιοχή
Καρδίτσα
Μοτοσυκλέτα
Mια "Μαυρούλα" &
YAMAHA BW100
(Το επαγγελματικό μου...)

Καλημέρα Γιάννη μου.
Δεν θα διαφωνήσω μαζί σου και το σκεπτικό σου είναι σωστό.
Αμα δεν τρέξει καποιος το θέμα και δεν το οργανώσει, θα μείνουμε στα λόγια και παλι αλα βούλγαρι !
Και επειδή έχει χαθει και η μπαλλα με τα πολλά, όπως λεει και ο Τσεπετος και αφου εχουν εκφραστεί πολλές αποψεις και τοποθεσίες, ας αποφασίσει η Διοίκηση που και με ποιον τρόπο θα γίνει η επίσημη.

Κατά την ταπεινή μου γνώμη, πρεπει η πρώτη επίσημη μας εκδρομή να γίνει ετσι ώστε να βολέψει το μέγιστο δυνατών περισσότερους αναβάτες μιας και οι περισσότεροι είναι και διπλοί. Το που κατά εμε εχω ήδη αναφερθεί πολλάκις.
Τον τελικό λόγο τον έχουν οι διαχειριστές όμως άρα αυτοί θα αποφασίσουν πως θα γίνει & που θα γινει.

jliordos

Well-Known Member
Περιοχή
Πόλη του φραπέ
Μοτοσυκλέτα
Καλημέρα Γιάννη μου.
Δεν θα διαφωνήσω μαζί σου και το σκεπτικό σου είναι σωστό.
Αμα δεν τρέξει καποιος το θέμα και δεν το οργανώσει, θα μείνουμε στα λόγια και παλι αλα βούλγαρι !
Και επειδή έχει χαθει και η μπαλλα με τα πολλά, όπως λεει και ο Τσεπετος και αφου εχουν εκφραστεί πολλές αποψεις και τοποθεσίες, ας αποφασίσει η Διοίκηση που και με ποιον τρόπο θα γίνει η επίσημη.

Κατά την ταπεινή μου γνώμη, πρεπει η πρώτη επίσημη μας εκδρομή να γίνει ετσι ώστε να βολέψει το μέγιστο δυνατών περισσότερους αναβάτες μιας και οι περισσότεροι είναι και διπλοί. Το που κατά εμε εχω ήδη αναφερθεί πολλάκις.
Τον τελικό λόγο τον έχουν οι διαχειριστές όμως άρα αυτοί θα αποφασίσουν πως θα γίνει & που θα γινει.
Σωστά Αργύρη έτσι είναι ακριβώς, απλα εγω κοιτάω που θα πάω για 3ήμερο και θα το ανεβάσω σε νέο θέμα για να ακολουθήσει οποίος θέλει. Η πρόσκληση θα είναι ανοιχτή, όπως και το προγραμμα.
Δεν έχει καμμία σχέση με επίσημη εκδρομή του φόρουμ. Απλα παρέα θα γίνει με άλλους συντροχους, αντί να την κάνω πριβε(τόσα έχουν ακουστεί για αυτό) την κάνω ανοιχτή !!!

jliordos

Well-Known Member
Περιοχή
Πόλη του φραπέ
Μοτοσυκλέτα
εγω ειμαι μεσα απλα αν εχετε την καλοσυνη πατρε με ενα τηλ να μου πειτε που θα παμε γιατι εχασα την μπαλα η ας ανοιχτει αλλου η βολτα
Θα φτιάξω νέο θέμα Δημήτρη, περιμένω ενημέρωση για να έχω συγκεκριμένα πράγματα να γράψω όσο αφορά την διαμονή .
stay tuned!!

jliordos

Well-Known Member
Περιοχή
Πόλη του φραπέ
Μοτοσυκλέτα
Από εμένα η συνέχεια παρακάτω :

https://www.gsmotoclub.gr/threads/Εκδρομή-στην-Λευκάδα-το-3ήμερο-του-Αγίου-Πνεύματος.20435/#post-399108