Νέο ανανεωμένο KTM 890 Adv R με WP ανάρτηση

sn1per

Active Member
Περιοχή
Αθηνα
Παιδιά όλα τα μηχανάκια βγάζουν ζημιές
Ο λόγος απλός … δεν γίνεται ο σωστός έλεγχος predelivery όπως γινόταν κάποτε .. σε όλα τα μηχανάκια παραγωγής όπως βγαίνει η παραγωγή τσεκάρουν 1-2 και όχι όλα … έτσι γίνεται ..
Γιατί το δικό μου ήξερα το τι περιπέτεια και το τι μου έτυχε ; 1 χρόνο έτρεχα …
Αν θέλεις ευρωπαϊκό θα γνωρίζεις ότι ψωνίζεις και κάποια ελαττώματα όπως και τα ιαπωνικά υστερούν άλλου αλλά είναι αξιόπιστα …
….
Για τα KTM πιστευω οτι τα σπάνε στα βουνά γιαυτό έχουν πολύ μεγάλη συχνότητα βλαβών.Τα τσι-ες που να σπάσουν ?Στα σταρμπακς ?Αντε το πολύ πολύ να πατήσουν καμια πρόκα. lol lol

GS NOMAD

Active Member
Περιοχή
ΠΑΓΚΡΑΤΙ
Για τα KTM πιστευω οτι τα σπάνε στα βουνά γιαυτό έχουν πολύ μεγάλη συχνότητα βλαβών.Τα τσι-ες που να σπάσουν ?Στα σταρμπακς ?Αντε το πολύ πολύ να πατήσουν καμια πρόκα. lol lol
Μπα το δικό μου τρώει ξύλο πολύ στα βουνά … αν εξαιρέσεις ένα μοτέρ από ηλεκτρονικά κλπ δεν μου έχει βγάλει κιχ και τρώει ξύλο μπόλικο .

jliordos

Well-Known Member
Περιοχή
Πόλη του φραπέ
Μοτοσυκλέτα
BMW R1200GSA TRIPLE BLACK
Μπα το δικό μου τρώει ξύλο πολύ στα βουνά … αν εξαιρέσεις ένα μοτέρ από ηλεκτρονικά κλπ δεν μου έχει βγάλει κιχ και τρώει ξύλο μπόλικο .
Η γνωστή καραμέλα, επειδή οι περισσότεροι πηγαίνουν μέχρι τα jumbo. Το GS είναι εργαλείο, τώρα οποίος δεν το χωνεύει, έχει και σόδες στα περίπτερα Big laugh.

Ε μα πια, μας πρήζουν με τα GS και στο τέλος όλοι GS παίρνουν, μιλάμε για μεγάλη ανωμαλία.

GS NOMAD

Active Member
Περιοχή
ΠΑΓΚΡΑΤΙ
Η γνωστή καραμέλα, επειδή οι περισσότεροι πηγαίνουν μέχρι τα jumbo. Το GS είναι εργαλείο, τώρα οποίος δεν το χωνεύει, έχει και σόδες στα περίπτερα Big laugh.

Ε μα πια, μας πρήζουν με τα GS και στο τέλος όλοι GS παίρνουν, μιλάμε για μεγάλη ανωμαλία.
Πες τα ρε Γιανναρε …

sn1per

Active Member
Περιοχή
Αθηνα
Εσυ εξαιρισε δεν λεμε για σένα lol lol .Κάποιοι αλλοι ομως ιντριγκαδοροι φαίνεται να εχουν τσακωθει με το χιουμορ .lol lol

GS NOMAD

Active Member
Περιοχή
ΠΑΓΚΡΑΤΙ
Εσυ να πάρεις γάιδαρο για εντουρο και άσε τον …Γιανναρο
Εσυ είσαι το παράδειγμα του μυνηματος παραπάνω … πήρες gs για να λες ότι έχεις bmw .. μην σκονιστεί μην γραντζοιυνιστει μη πεσει μην κλασει ….
Εντελώς μα εντελώς ΡΕΖΙΛΙΟΓΛΟΥ

artemis1806

Active Member
Περιοχή
Ίλιον

Να ξέρεις παίζω πολύ ξύλο με youtuber που έβριζε τα Honda και τώρα έγινε πάλι υποστηριχτής φανατικός σιδηρόδρομοι τα σχόλια στο YouTube και αυτός τα βάζει με τα gs και απορεί γιατί τα παίρνουν όλοι χαχαχαχα

Στάλθηκε από το M2004J19C μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Michael75

Well-Known Member
Περιοχή
Athens
Μοτοσυκλέτα
R1200 GSA '07
Εδώ είμαστε απο ένα εντουρακι που είχαμε κάνει στην Πεντέλη ….μαντέψτε πιος έλειπε επειδή είχε κομμωτηριο για να κάνει στο μαλλί περμανάντ ….ο @GS NOMAD945C5AE4-BBF1-4A5B-BC84-18AF6BB7811E.jpegB37C93C1-EB32-497A-934D-A46F0AF1CDF5.jpeg

GS NOMAD

Active Member
Περιοχή
ΠΑΓΚΡΑΤΙ
Παιδιά να πάρετε ΚΤΜ.

Είναι εγγύηση και πυροβολάει κιόλας !

Απλά παθαίνει συχνά εμ
Εδώ είμαστε απο ένα εντουρακι που είχαμε κάνει στην Πεντέλη ….μαντέψτε πιος έλειπε επειδή είχε κομμωτηριο για να κάνει στο μαλλί περμανάντ ….ο @GS NOMADView attachment 70383View attachment 70384
Ρε ρεζίλι των μηχανων … μια φορά δεν ήρθα και αυτό γιατί υπήρχε λόγος ..
Πες μου μια Κυριακή του χρόνου που δεν πήγα χωμάτινη βόλτα ρε Παντοφλακια …
Μήπως πέφτει τόσο ξύλο που απλά δεν το λες ;
Κάθε Κυριακή που σου λεω μια το χέρι σου μια ο κωλος σου μια δεν μπόρεις ..
Ντροπή των μηχανων ….:
Για τέτοιο είσαι και πολύ σου είναι @Michael75
Παντοφλακια ..
566B3E1E-7949-41BF-9DE4-0464F0930AEE.jpeg

Michael75

Well-Known Member
Περιοχή
Athens
Μοτοσυκλέτα
R1200 GSA '07
Ρε ρεζίλι των μηχανων … μια φορά δεν ήρθα και αυτό γιατί υπήρχε λόγος ..
Πες μου μια Κυριακή του χρόνου που δεν πήγα χωμάτινη βόλτα ρε Παντοφλακια …
Μήπως πέφτει τόσο ξύλο που απλά δεν το λες ;
Κάθε Κυριακή που σου λεω μια το χέρι σου μια ο κωλος σου μια δεν μπόρεις ..
Ντροπή των μηχανων ….:
Για τέτοιο είσαι και πολύ σου είναι @Michael75
Παντοφλακια ..
View attachment 70385
Σκάσε ρε κλαίω χαχαχαχαχαχα !!!

stefZ1

Well-Known Member
Περιοχή
Ροδος
Μοτοσυκλέτα
BMW R1200 GS 2009
Tenere 700 προτιμώ και επαυξάνω..!!σχέση ποιότητας τιμής και οδήγησης με το ktm που κοστίζει πολύ παραπάνω..!!

GS NOMAD

Active Member
Περιοχή
ΠΑΓΚΡΑΤΙ
Πολύ καλό το tenere και αξιόπιστο παρά πολύ δεν το συζητάμε ..
Αλλά αυτή η βλακεία που τους βαράει να μην βάλουν 2 ηλεκτρονικά εν έτη 2023 σε λίγο καιρό με ξεπερνάει ..
Υποτίθεται μηχανάκι world raid να γυρίσεις ολο το κόσμο και μπορεί αξιόπιστα αλλά βάλτε ρε παιδιά ένα cruise control , βάλτε ένα traction στις βροχές να σε προστατεύσει .. είπαμε αλλά όχι έτσι ..
Και τα έχουν από αλλά μοντέλα της εταιρίας …
Όλα τα μηχανάκια είναι καλά πλέον , αλλά μετά το gs προσωπικά όλα μου φαίνονται συμβιβασμός και κακος ..: θα δούμε
Προσωπική μου άποψη βέβαια

stefZ1

Well-Known Member
Περιοχή
Ροδος
Μοτοσυκλέτα
BMW R1200 GS 2009
Σ
Πολύ καλό το tenere και αξιόπιστο παρά πολύ δεν το συζητάμε ..
Αλλά αυτή η βλακεία που τους βαράει να μην βάλουν 2 ηλεκτρονικά εν έτη 2023 σε λίγο καιρό με ξεπερνάει ..
Υποτίθεται μηχανάκι world raid να γυρίσεις ολο το κόσμο και μπορεί αξιόπιστα αλλά βάλτε ρε παιδιά ένα cruise control , βάλτε ένα traction στις βροχές να σε προστατεύσει .. είπαμε αλλά όχι έτσι ..
Και τα έχουν από αλλά μοντέλα της εταιρίας …
Όλα τα μηχανάκια είναι καλά πλέον , αλλά μετά το gs προσωπικά όλα μου φαίνονται συμβιβασμός και κακος ..: θα δούμε
Προσωπική μου άποψη βέβαια
Συμφωνω μαζί σου φυσικά..και το τενερε το θεωρώ εξαιρετικό για χώμα και μόνο για χώμα..όχι για ασφάλτινες διαδρομές..το ίδιο επίσης και το ktm.καλυτερο για allaround χώμα και άσφαλτο θεωρώ το africa..επίσης εμφανισιακά μου αρέσει πάρα πολύ το ducati desert x.δεν έχω όμως οδηγική άποψη ακόμη

stefZ1

Well-Known Member
Περιοχή
Ροδος
Μοτοσυκλέτα
BMW R1200 GS 2009
Μετά το gs δύσκολα να πας σε κάτι άλλο η αλήθεια είναι..απλά εστιάζω στο ότι είσαι λάτρης του χώματος..και στο χώμα θέλεις κάτι ελαφρύ και αξιόπιστο

GS NOMAD

Active Member
Περιοχή
ΠΑΓΚΡΑΤΙ
Μετά το gs δύσκολα να πας σε κάτι άλλο η αλήθεια είναι..απλά εστιάζω στο ότι είσαι λάτρης του χώματος..και στο χώμα θέλεις κάτι ελαφρύ και αξιόπιστο
Συμφωνώ μαζί σου απλά επειδή με το gs όλα τα αλλά μου φαίνονται ημίμετρα , το έχω μεταφορικό μέσο , σε 10 λεπτά αλλάζω σέλες ζελατίνες κλπ τα χωμάτινα είναι σχεδόν πάντα πάνω και μπαίνω χώμα .. και στο ταξίδι απλά το καλύτερο θα δυσκολευτώ να πάω σε κάτι άλλο ..
Κρατάω το gs και το ευχαριστιέμαι στο χώμα το μηχανάκι είναι εξαιρετικό εμείς δεν τα πάμε και όταν μπορέσω θα πάρω ένα enduro καθαρό να το ευχαριστιέμαι αλλιώς …
Ναι όμορφο το Dukati αλλά φτάνει τα 20.000

stefZ1

Well-Known Member
Περιοχή
Ροδος
Μοτοσυκλέτα
BMW R1200 GS 2009
Δίχρονο η τετράχρονο θα είναι το θέμα συζήτησης σύντομα ελπίζω …
Ktm
Beta
Sherco
Beta ως προς value for money και πληθώρα ανταλλακτικών.
Δίχρονο επίσης πάλι για μικρότερο κόστος συντηρησης

GS NOMAD

Active Member
Περιοχή
ΠΑΓΚΡΑΤΙ
Beta ως προς value for money και πληθώρα ανταλλακτικών.
Δίχρονο επίσης πάλι για μικρότερο κόστος συντηρησης
Το 300 beta του 2023 μου αρέσει
Αλλά δεν σου κρύβω και το tpi 300