Μοτο εισαγωγής

Arisxios

Well-Known Member
Καλησπέρα σε όλους
Και μπαίνω αμέσως στην θέμα έχω βρει ένα r1250 gs άριστο και είναι ακόμα μέσα στην εγγύηση
Το ερώτημα είναι ότι η μηχανή είναι εισαγωγής
Θα έχω πρόβλημα με τη εγγύηση ?

ευχαριστώ

Grigoris GS

Well-Known Member
Περιοχή
patras
Μοτοσυκλέτα
R 1250 GS ADVE LC
Καλησπέρα σε όλους
Και μπαίνω αμέσως στην θέμα έχω βρει ένα r1250 gs άριστο και είναι ακόμα μέσα στην εγγύηση
Το ερώτημα είναι ότι η μηχανή είναι εισαγωγής
Θα έχω πρόβλημα με τη εγγύηση ?

ευχαριστώ
Αρη γνώμη μου είναι να ρώτησεις απευθείας τον αντιπρόσωπο που έχεις σκοπό να σου κάνει το σέρβις όσο ακόμα το μηχανάκι θα είναι στην εγγυηση. Αυτός θα σου απαντήσει υπεύθυνα και μόνο. Ή κάνεις ερώτημα στην BMW Hellas και έχεις τυπωμένη απάντηση που δεν μπορεί να αμφισβητήσει κανένα εξουσιοδοτημενο συνεργείο.

Στάλθηκε από το MAR-LX1A μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Arisxios

Well-Known Member
Αρη γνώμη μου είναι να ρώτησεις απευθείας τον αντιπρόσωπο που έχεις σκοπό να σου κάνει το σέρβις όσο ακόμα το μηχανάκι θα είναι στην εγγυηση. Αυτός θα σου απαντήσει υπεύθυνα και μόνο. Ή κάνεις ερώτημα στην BMW Hellas και έχεις τυπωμένη απάντηση που δεν μπορεί να αμφισβητήσει κανένα εξουσιοδοτημενο συνεργείο.

Στάλθηκε από το MAR-LX1A μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Σε ευχαριστώ Γρηγόρη αύριο θα πάρω τηλέφωνα να μάθω worship

k13

Member
Εάν δεν έχει αλλάξει κάτι , δεν θα έχεις πρόβλημα. Εγώ την αγόρασα καινούργια έξω, την έφερα μεταχειρισμένη και ίσχυαν τα πάντα, εγγυήσεις, ανακλήσεις....

Arisxios

Well-Known Member
Εάν δεν έχει αλλάξει κάτι , δεν θα έχεις πρόβλημα. Εγώ την αγόρασα καινούργια έξω, την έφερα μεταχειρισμένη και ίσχυαν τα πάντα, εγγυήσεις, ανακλήσεις....

Ευχαριστώ !!! Thumbs Up

Arisxios

Well-Known Member
Ευχαριστώ !! worship

Arisxios

Well-Known Member
Λοιπόν ρώτησα και δεν υπάρχει κανένα θέμα με την εγγύηση
Να ρωτήσω κάτι ακόμα
Ο άνθρωπος είναι Έλληνας και έχει 2 μάντρες Ελλάδα και μια στην Γερμανία
Χωρίς να ξέρω πολλά και εδώ είναι που θέλω και τα φώτα σας η σειρά είναι
1) να έχει γίνει μεταβιβάσει στο όνομα του (άδεια και πινακίδα )
2) να την έχει περάσει ΚΤΕΟ
3) να έχει το τιμολόγιο αγοράς
4) τα χαρτιά καραντί
5) και το κυριότερο που δεν ξέρω και εδώ είναι που θέλω την βοήθεια σας , είναι αν πρέπει να έχει κάποιο άλλο χαρτί από το γερμανικό κράτος διαγράφεις τι μηχανής ή κάτι άλλο ακόμα questionmarkthinking

THANOSEOD

Well-Known Member
Μοτοσυκλέτα
R 1200 GS ADV '10
Απ’όσο ξέρω το 5 δεν ισχύει,εκτός αν εννοείς ότι θα έχει επιστρέψει τα χαρτιά-πινακίδες που χρειάστηκαν και αν για το ταξίδι της μέχρι τον εκτελωνισμό.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Arisxios

Well-Known Member
Απ’όσο ξέρω το 5 δεν ισχύει,εκτός αν εννοείς ότι θα έχει επιστρέψει τα χαρτιά-πινακίδες που χρειάστηκαν και αν για το ταξίδι της μέχρι τον εκτελωνισμό.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Το 5 καραντί μου λέει ότι είναι αγορασμένη από επίσημο αντιπρόσωπο και όχι από κάτι άλλο