Κάπου στο πουθενά ένα κρύο βράδυ του Γενάρη...

jliordos

Well-Known Member
Περιοχή
Πόλη του φραπέ
Μοτοσυκλέτα
BMW R1200GSA TRIPLE BLACK
Πιο δάχτυλο; Εδώ λείπει ολόκληρο το χέρι, ξυπνάς το πρωί και βλέπεις ότι είναι άντρας! Με την πολύ σύντομη εμπειρία μου, μόλις δύο χρόνια και μερικά δεκάδες χιλιάδες χιλιόμετρα, έχω καταλάβει για ποιο λόγο το έχουν ονομάσει Adventure, Και για ποιο λόγο τα αγοράζουμε συνήθως άνθρωποι μεγαλύτερης ηλικίας, που πλέον Δεν έχουνε προβλήματα και σκοτούρες.. Ο λόγος είναι απλός, Θέλουν να ζήσουν μία τελευταία περιπέτεια κι αυτή την περιπέτεια τους την δίνει η καθημερινή ενασχόληση η εταιρεία με σήμα την προπέλα!!!! Χαχαχαχαχαχ

Sent from my iPhone using Tapatalk
............και χωρίς χέρι, έχει την χάρη της !!!
ή είσαι καμικάζι ή όχι.

Αύριο πρωινές ώρες πίνουμε καφέ Θεσσαλονίκη ;

Περιοχή
Αθηνα
Καλησπερα

Και εγω απο το ιδιο προβλημα παθων μετα απο πλυσιμο ( δεν γνωριζω αν ειναι τυχαιο) Σε επικοινωνια με γνωστο επισημο σερβις μου ειπαν οτι θα μου την αλλαξουν στην εγγυηση. Αν υπαρχει εδω αλλιως παραγγελια.
Η μηχανη 4 μηνων με 4000 χιλιομετρα
Ελπιζω να ειναι το πρωτο και τελευταιο προβλημα

artemis1806

Active Member
Περιοχή
Ίλιον
Καλησπέρα σας το πρόβλημα αυτό βρίσκεται σε μοντέλα που είναι keyless η και αλλά με το κλειδί αντιμετωπίζουν ίδια προβληματα?

Στάλθηκε από το M2004J19C μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

stavroulis

Well-Known Member
Πιο δάχτυλο; Εδώ λείπει ολόκληρο το χέρι, ξυπνάς το πρωί και βλέπεις ότι είναι άντρας! Με την πολύ σύντομη εμπειρία μου, μόλις δύο χρόνια και μερικά δεκάδες χιλιάδες χιλιόμετρα, έχω καταλάβει για ποιο λόγο το έχουν ονομάσει Adventure, Και για ποιο λόγο τα αγοράζουμε συνήθως άνθρωποι μεγαλύτερης ηλικίας, που πλέον Δεν έχουνε προβλήματα και σκοτούρες.. Ο λόγος είναι απλός, Θέλουν να ζήσουν μία τελευταία περιπέτεια κι αυτή την περιπέτεια τους την δίνει η καθημερινή ενασχόληση η εταιρεία με σήμα την προπέλα!!!! Χαχαχαχαχαχ

Κλαίω!!!

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Akis21

Well-Known Member
Περιοχή
Athens
Μοτοσυκλέτα
R1200 gs adv
K1200rs
Έχοντας κάνει με μηχανες αρκετά πάνω από 500.000 κμ έχω να πω ότι δεν είναι μύθος ότι λένε για τα ιαπωνικά μηχανάκια. Τέρατα αξιοπιστίας. Δεν μου είχε φύγει ποτέ ο λεβιες ταχυτήτων στο δρόμο σε ιαπωνικό ούτε έμεινα με κλειστή τάπα βενζίνης. Οι θερμοκρασίες ψυγείου ήταν πάντα ακριβής χωρίς παιξιματα 70-100 σε 2 δευτερόλεπτα και σίγουρα ο άξονας δεν επερνα νερό χωρίς να του ρίχνω με το πιεστικο γτ σχιστηκε λ δύο φορές η φυσουνα σε μηχανάκι 6 μηνών και 10.000κμ... Να μην μιλήσω γι την οθόνη στο 18αρι που είχα που ανάβε οποτε ήθελε όταν το έβαζα μπρος...όσο για το σέρβις δεν πούλησα ποτέ νεφρο για λαδια φίλτρο... Τι να πω... Αλλά το χαμόγελο που μου δίνει το 1250 adv δεν μου το έχει δώσει κανένα άλλο και ίσως αυτό και να μου αρκεί τελικά :))))

Το νέο Africa twin για παράδειγμα έχει γενικευμένη διαρροή λαδιού από τον κινητήρα,δε το λες και λιγο

sn1per

Active Member
Περιοχή
Αθηνα

Σε αυτο το βιντεο ενας σχολιασε τα εξης (δεν γνωριζω αν οντως ισχυουν , αλλα μια δοκιμη δεν κανει κακο )

"My friend, I have struggled with a new R1250GSA keyless fuel cap. I thought it would need to be repaired by BMW. I found the same problems as you have. I learnt to press down on the cap when lifting the lever and now all is well. Any pressure difference between the tank and outside means the lock mechanism can't move (yes, BMW should fix it). In the meantime, just press down on the cap as you lift the lever. It worked for me and my bike, hopefully it will work for you too."

artemis1806

Active Member
Περιοχή
Ίλιον

Σε αυτο το βιντεο ενας σχολιασε τα εξης (δεν γνωριζω αν οντως ισχυουν , αλλα μια δοκιμη δεν κανει κακο )

"My friend, I have struggled with a new R1250GSA keyless fuel cap. I thought it would need to be repaired by BMW. I found the same problems as you have. I learnt to press down on the cap when lifting the lever and now all is well. Any pressure difference between the tank and outside means the lock mechanism can't move (yes, BMW should fix it). In the meantime, just press down on the cap as you lift the lever. It worked for me and my bike, hopefully it will work for you too."
Κάτι ξέρω εγώ που έχω το κλειδακι ούτε μπαταρίες ούτε να φοβάμαι μη μου φύγει ούτε να μείνω χωρίς βενζίνη....

jliordos

Well-Known Member
Περιοχή
Πόλη του φραπέ
Μοτοσυκλέτα
BMW R1200GSA TRIPLE BLACK
Κάτι τέτοια διαβάζω και αναπολώ τις στιγμές που πήγαινα στο βενζινάδικο με το Honda C50 (Ιαπωνική αξιοπιστία) σήκωνα την σέλα, άνοιγα ταπούλα, έβαζα 5 δραχμές βενζίνη, έβγαζα απροβλημάτιστα 150 χιλιόμετρα, απλά τότε δεν είχαμε Ακραποβιτς αλλά μόνο τις υπερτούμπανες Σεμπρινγκ, ενώ ήμασταν όμως μονίμως ακράνοβιτς.

Αφήστε που το θηρίο, δεν κόστιζε όσο ένα μικρό διαμέρισμα.

Τελικά πολύ άχρηστες μηχανές αυτές οι BMW.
Δεν θα ξαναπάρω. Α στα διάλα πια

artemis1806

Active Member
Περιοχή
Ίλιον
Κάτι τέτοια διαβάζω και αναπολώ τις στιγμές που πήγαινα στο βενζινάδικο με το Honda C50 (Ιαπωνική αξιοπιστία) σήκωνα την σέλα, άνοιγα ταπούλα, έβαζα 5 δραχμές βενζίνη, έβγαζα απροβλημάτιστα 150 χιλιόμετρα, απλά τότε δεν είχαμε Ακραποβιτς αλλά μόνο τις υπερτούμπανες Σεμπρινγκ, ενώ ήμασταν όμως μονίμως ακράνοβιτς.

Αφήστε που το θηρίο, δεν κόστιζε όσο ένα μικρό διαμέρισμα.

Τελικά πολύ άχρηστες μηχανές αυτές οι BMW.
Δεν θα ξαναπάρω. Α στα διάλα πια
Όλοι οι απανταχού haters bmw περιμένουν από πάνω να δουν την στραβή για να βγάλουν ντελαλι