Απαγορευση αναβαθμισεων - ενημερωσεων ή μεγαλο ψεμα

Pan-dvs

Active Member
Περιοχή
Iωαννινα
Μοτοσυκλέτα
Bandit 650
..κι ο Σωτήρης δεν είχε κάτι γραπτώς.
Έπρεπε να κρατηθεί και να μην ενημερώσει; Να μην ψαχτούμε;

Αν ήταν συνεργείο γειτονιάς και είχαμε παράπονο ή λεγόταν κουβέντα θα το βγάζαμε εύκολα στη σέντρα ή θα αρχίζαμε τα πμ;;

Νιώθω ότι είμαστε υπό Ομηρία..

Δημητρη αν βγει καποιος και πει οτιδηποτε χωρις να μπορει το αποδειξει θα βγει χαμενος.Σε αυτη την περιπτωση του ειπαν και μπορουνε καλιστα να του ξεπουν.

Adventure boy

Well-Known Member
Περιοχή
Διδυμοτειχο
Μοτοσυκλέτα
Adv lc 16
Η αναβάθμιση γίνεται κάθε φορά που κουμπωνει στηνμηχανή η φυσσα.Καμια σχεση με το πρόβλημα..Όταν κουμπωνει η φυσσα δείχνει πιθανόν δυσλειτουργίες ηλεκτρονικών, σβήνει λαθη, τσεκάρει καλή κατάσταση βοηθημάτων από θερμαινομενα ως ρύπους.Αυτοματα περνάει ενημέρωση καινούργιου λογισμικού που μπορεί να είναι από βελτίωση λειτουργίας λόγω ροπής σε άλλες στροφές, έως αναβάθμιση φυσσας gps ,ως λειτουργία abs και αναρτήσεων.,Με προσωπική εμπειρία στην λειτουργία ροπής στον Σφακιανακη για να Μιλάμε με ονόματα.Η δεν καταλαβαίνουμε αυτά που μας λένε από την αντιπροσωπεία, η κάτι άλλο.Επισης η bmw hellas έχει τεχνικό τμήμα αλλά δεν έχει καμία απολύτως επαφή με το αν,και ποτε και πως θα γίνει μια,αναβάθμιση.Σε παραπέμπει στην αντιπροσωπεία bmw.Παλι με προσωπικό παράδειγμα στην ανάκληση , σε αλλαγή δίσκου στην εγγύηση. Άρα για να συνοψίσω από προσωπικές εμπειρίες αφού έχω κάνει σέρβις σε όλα τα bmw sevice Αθήνας και πρωην Αν.Μακεδονίας και Θράκης.Το κουμπωμα γίνεται υποχρεωτικά.καταγραφεται η καλή η μη λειτουργία όλων των ηλεκτρονικών εξαρτημάτων. Καταγράφονται οι εργασίες μέσω εγκεφάλου και τα χλμ που αυτές γίνανε.Γινεται αυτόματη αναβάθμιση μικρή η μεγάλη λογισμικών κινητήρα, abs ,shifter ,keyless (σε παράδειγμα φίλου που δεν άνοιγε πάντα, κάνανε αναβάθμιση λογισμικού στο σύστημα τάπας keyless ride στην motion n style, για να λένε ονόματα και αλήθειες.

Adventure boy

Well-Known Member
Περιοχή
Διδυμοτειχο
Μοτοσυκλέτα
Adv lc 16
Εκεί λοιπόν είναι η δύναμη της bmw.H φυσσα και το κουμπωμα..Έτσι ξέρει Κάποιος τι έχει γίνει η Όχι στην μηχανή. Διασφαλίζει αξία μεταπώλησης, προσωπικά ασφάλεια γιατί θεωρώ ότι είναι προς το καλύτερο της μηχανης και της λειτουργίας της ,και σαφώς βοηθάει τους τεχνικούς οτιδήποτε.Δεν μπορώ να φανταστώ lc το οποίο για να γλυτώσει 100 150 ευρώ 1 φορά το χρόνο μπαίνει χέρι από "τεχνικούς "Και δεν έχουν ιδέα Ούτε μπορούν να καταλάβουν τι τρέχει και την κατάσταση λειτουργίας των ηλεκτρονικών βοηθημάτων bmw.Τρομαζω στην ιδέα ότι αντι να μπορούσε να δει με την φυσσα κουμπωμενη δυσλειτουργίες abs που γίνανε κάποιες στιγμές που εμείς δεν το καταλαβαίνουμε και θα προλαμβανε κάποιο προβλημα πχ στο abs με μια απλη αναβάθμιση η έλεγχο, να σου πει:λάδια φίλτρα βαλβολινη οκ,σου αλλάξα και υγρά, Είσαι κομπλέ.χρωστας ένα 50 αρικο(γιατι εσύ θα είχες μεριμνήσει να πάρεις αναλώσιμα από το εμπόριο ώστε να γλυτώσεις αλλά 100 ευρώ και φεύγοντας (μακριά από μας )να ενεργοποιήσεις abs και αυτό αντί να λειτουργήσει 100%να σε πάει καμία 4-5μετρα έτσι για να δεις τις πινακίδες του άλλου από πιο κοντά.

Captainslow

Well-Known Member
Περιοχή
Αθηνα
Μοτοσυκλέτα
peugeot2
Η αναβάθμιση γίνεται κάθε φορά που κουμπωνει στηνμηχανή η φυσσα.Καμια σχεση με το πρόβλημα..Όταν κουμπωνει η φυσσα δείχνει πιθανόν δυσλειτουργίες ηλεκτρονικών, σβήνει λαθη, τσεκάρει καλή κατάσταση βοηθημάτων από θερμαινομενα ως ρύπους.Αυτοματα περνάει ενημέρωση καινούργιου λογισμικού που μπορεί να είναι από βελτίωση λειτουργίας λόγω ροπής σε άλλες στροφές, έως αναβάθμιση φυσσας gps ,ως λειτουργία abs και αναρτήσεων.,Με προσωπική εμπειρία στην λειτουργία ροπής στον Σφακιανακη για να Μιλάμε με ονόματα.Η δεν καταλαβαίνουμε αυτά που μας λένε από την αντιπροσωπεία, η κάτι άλλο.Επισης η bmw hellas έχει τεχνικό τμήμα αλλά δεν έχει καμία απολύτως επαφή με το αν,και ποτε και πως θα γίνει μια,αναβάθμιση.Σε παραπέμπει στην αντιπροσωπεία bmw.Παλι με προσωπικό παράδειγμα στην ανάκληση , σε αλλαγή δίσκου στην εγγύηση. Άρα για να συνοψίσω από προσωπικές εμπειρίες αφού έχω κάνει σέρβις σε όλα τα bmw sevice Αθήνας και πρωην Αν.Μακεδονίας και Θράκης.Το κουμπωμα γίνεται υποχρεωτικά.καταγραφεται η καλή η μη λειτουργία όλων των ηλεκτρονικών εξαρτημάτων. Καταγράφονται οι εργασίες μέσω εγκεφάλου και τα χλμ που αυτές γίνανε.Γινεται αυτόματη αναβάθμιση μικρή η μεγάλη λογισμικών κινητήρα, abs ,shifter ,keyless (σε παράδειγμα φίλου που δεν άνοιγε πάντα, κάνανε αναβάθμιση λογισμικού στο σύστημα τάπας keyless ride στην motion n style, για να λένε ονόματα και αλήθειες.

Πολύ ωραία!! Και πολύ λογικά όλα αυτά .... Το θέμα όμως και η ένστασή μου δεν είναι η αναβάθμιση καθέ αυτού και το πως γίνεται .... Το θέμα είναι ότι ζήτησαν από πελάτη να υπογράψει και να αναλάβει την ευθύνη....Και προσοχή εδώ έτσι... Δεν είναι ευθύνη του πελάτη... Είναι υποχρέωση της Εταιρίας προς τον πελάτη.... Οπότε Δεν υπάρχει λόγος για υπογραφές και πράσινα άλογα... Είναι αδιανόητο όλο αυτό...

Στάλθηκε από το S20 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Adventure boy

Well-Known Member
Περιοχή
Διδυμοτειχο
Μοτοσυκλέτα
Adv lc 16
Και για το φιλο που ανέφερε ότι από Πάτρα του είπανε ότι αναβάθμιση =Μόνο σε πρόβλημα ,θα ρωτησω:στα 16 άρια και νομίζω 17 lc που δεν έχουν hill start control, πως γίνεται να τα περνάει η αντιπροσωπεία;Με αναβάθμιση λογισμικού του ίδιου εγκεφάλου που φοράνε τα lc ,Όπως και το shifter .Αρα κάτι Κάποιος δεν μας λέει καλά

Adventure boy

Well-Known Member
Περιοχή
Διδυμοτειχο
Μοτοσυκλέτα
Adv lc 16
Πολύ ωραία!! Και πολύ λογικά όλα αυτά .... Το θέμα όμως και η ένστασή μου δεν είναι η αναβάθμιση καθέ αυτού και το πως γίνεται .... Το θέμα είναι ότι ζήτησαν από πελάτη να υπογράψει και να αναλάβει την ευθύνη....Και προσοχή εδώ έτσι... Δεν είναι ευθύνη του πελάτη... Είναι υποχρέωση της Εταιρίας προς τον πελάτη.... Οπότε Δεν υπάρχει λόγος για υπογραφές και πράσινα άλογα... Είναι αδιανόητο όλο αυτό...

Μαζί σου σε αυτό.γιαυτο ας μας πει ποια αντιπροσωπεία είναι αυτή να πάρουμε τηλ να μας το πούνε και σε εμάς γραπτα,να στείλουμε bmw motorrad. De ένα email να δούμε την αντίδραση τους.

arcolios

Moderator
Μέλος ΔΟ
Περιοχή
Αθήνα - Χανιά
Μοτοσυκλέτα
R1250GS HP Adv '19
Vespa 300 GTS '18
thumb

Boxer

Well-Known Member
Περιοχή
Ελλαδα
Μοτοσυκλέτα
BMW
Σωστός!!! Συν έξτρα, μπότες μαστίγιο και ζαρτιέρες!!! Ευεbmw love ΚΟΥΑΞ!!! ΚΟΥΑΞ!!!

Εγραψες την μαγικη λεξη !!!!!!!!!! worship

(Την σημερων ημερα, ολα συνοδευονται απο.... εξτρα!!! whistle)

Captainslow

Well-Known Member
Περιοχή
Αθηνα
Μοτοσυκλέτα
peugeot2
Και να τονίσω ότι αν ισχυει κάτι τέτοιο θα πρέπει να αναζητήσουμε κάποια μορφή αντίδρασης σ' αυτη άθλια προσπάθεια να αποποιηθούν τις ευθύνες τους σε τυχόν δυσλειτουργίες.

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Πάνω σε αυτό !!Υπάρχει λύση και μάλιστα πολύ απλή.....Η οποιαδήποτε τέτοια κίνηση μπορεί να γίνει πολύ απλά μέσω του Φόρουμ!Μπορεί να γίνει μια απλή Επίσημη Επιστολή- αναφορά-κοινοποίηση στο πρόβλημα αυτό μέσω email από την διαχείρηση(χωρίς να κατονομάζεται ή να θίγεται κάποιος Αντιπρόσωπος) και ερώτηση για το τι ισχύει και τι προβλέπεται, Όχι μόνο στην BMW HELLAS αλλα ταυτόχρονα και στην κεντρική BMW στην Γερμανία....

Στην Αναφορά αυτή να συνυπογράψουν με μια απλή ανάρτηση τους τα μέλη και αυτό είναι όλο.....

Αν δουν στην Γερμανία ότι ένα ολόκληρο club με κατόχους GS διαμαρτύρεται(πόσο μάλλον δε να έχει και δίκαιο)εκεί να δεις τι έχει να γίνει.......Θα βλέπουν αυτοκόλλητο GSmotoclub εδώ στην Ελλάδα(Οι κακοί επαγγελματίες έτσι)και θα παθαίνουν Κοκομπλόξ!!!

....Ισχύς εν τη ενώσει.....

Τελευταία επεξεργασία:

Zerios

Well-Known Member
Περιοχή
Ρίο
Μοτοσυκλέτα
R1200GS Adventure
Δλδ για να γίνει αναβάθμιση πρέπει να υπάρξει πρόβλημα? Αν δεν υπάρχει δλδ? Δεν δικαιούται ο Πελάτης αναβαθμισμενο λογισμικό? Μένεις με αυτό που έχεις!! Και γι πιο λόγο τότε κάνουν αναβαθμίσεις? Με αυτή την λογική Ας βάζουν το ήδη υπάρχον λογισμικό ξανά σε αυτούς που έχουν πρόβλημα ... έ?Μα είναι λογική αυτή τώρα?

Και αντε ως πελάτης να το δεχτώ οκ αυτή είναι η πολιτική τους.... Για ποιο λόγο όμως ζητούν από τον Πελάτη να υπογράψει ότι φέρει την Ευθύνη για τυχών προβλήματα που μπορεί να προκύψουν?.... Αυτό δεν είναι αναβάθμιση... Αυτό είναι Τζόκερ..... Και επειδή η BMW όσον αφορά τις υπηρεσίες της μετά την αγορά θεωρώ είναι σοβαρή εταιρεία σε σχέση με άλλες... Νομίζω ότι αν ισχύει κάτι τέτοιο θα πρέπει άμεσα να το διευθετήσει.... αν θέλει να διατηρεί το δικαίωμα να ονομάζεται Σοβαρή και Αξιόπιστη εταιρεία

Ακριβώς όπως τα είπες !!!

THANOSEOD

Well-Known Member
Μοτοσυκλέτα
R 1200 GS ADV '10
Και για το φιλο που ανέφερε ότι από Πάτρα του είπανε ότι αναβάθμιση =Μόνο σε πρόβλημα ,θα ρωτησω:στα 16 άρια και νομίζω 17 lc που δεν έχουν hill start control, πως γίνεται να τα περνάει η αντιπροσωπεία;Με αναβάθμιση λογισμικού του ίδιου εγκεφάλου που φοράνε τα lc ,Όπως και το shifter .Αρα κάτι Κάποιος δεν μας λέει καλά

Επειδή ρώτησα προχθές για hill assist (κόστος 280€),στέλνουν αίτημα στη μαμαBMW,τους στέλνουν πίσω ένα μέρος από λογισμικό με ανοιχτό δίαυλο για 2-3 μέρες,πας μέσα σ’αυτό το διάστημα φυσσάρεις και είσαι έτοιμος.

Τόσο απλά τόσο εύκολα!

Sent from my iPhone using Tapatalk

Papadopaidi

Well-Known Member
Περιοχή
Patras
Μοτοσυκλέτα
R1150GS '00 (ABS)
Πονοκέφαλος λέμε...
Να δίνεις λ7 όσο στοιχίζει μια
γκαρσονιέρα κ να παρακαλάς για
τα αυτονόητα;;;
feversmash head

Περιοχή
preveza
Δημητρη αν βγει καποιος και πει οτιδηποτε χωρις να μπορει το αποδειξει θα βγει χαμενος.Σε αυτη την περιπτωση του ειπαν και μπορουνε καλιστα να του ξεπουν.
Παιδιά θσ συμφωνήσω απόλυτα ότι καλό είναι να λέγονται τα πράγματα με το όνομά τους αλλά, όλα υπό προϋποθέσεις, δεν σημαίνει ότι επειδή το είπαν σ' εμένα, αφού τους κατονομασω θα παραδεχτουν ότι ισχύει κάτι τέτοιο. Σίγουρα θα με βγάλουν τρελό... Ο επαγγελματιας δεν πρέπει να στιγματίζεται αλλά να συνετιζεται...σ' αυτή την επιχείρηση εργάζονται δεκάδες άνθρωποι που σε καμία περίπτωση δεν πρέπει να είναι εξιλαστήρια θύματα και να χάσουν την δουλειά τους.
Νομίζω ότι όλοι έχετε καταλάβει για ποια αντιπροσωπία αναφέρομαι... Το ζητούμενο είναι να δούμε αν ισχύει ή όχι κάτι τέτοιο και να αναφέρουμε στην BMW (υπόψιν ότι ήμαστε δύο "τρελοι παρόν όταν μας αναφέρθηκε αυτο)

jliordos

Well-Known Member
Περιοχή
Πόλη του φραπέ
Μοτοσυκλέτα
BMW R1200GSA TRIPLE BLACK
Παιδιά θσ συμφωνήσω απόλυτα ότι καλό είναι να λέγονται τα πράγματα με το όνομά τους αλλά, όλα υπό προϋποθέσεις, δεν σημαίνει ότι επειδή το είπαν σ' εμένα, αφού τους κατονομασω θα παραδεχτουν ότι ισχύει κάτι τέτοιο. Σίγουρα θα με βγάλουν τρελό... Ο επαγγελματιας δεν πρέπει να στιγματίζεται αλλά να συνετιζεται...σ' αυτή την επιχείρηση εργάζονται δεκάδες άνθρωποι που σε καμία περίπτωση δεν πρέπει να είναι εξιλαστήρια θύματα και να χάσουν την δουλειά τους.
Νομίζω ότι όλοι έχετε καταλάβει για ποια αντιπροσωπία αναφέρομαι... Το ζητούμενο είναι να δούμε αν ισχύει ή όχι κάτι τέτοιο και να αναφέρουμε στην BMW (υπόψιν ότι ήμαστε δύο "τρελοι παρόν όταν μας αναφέρθηκε αυτο)

Το ότι δεν ισχύει είναι ΒΕΒΑΙΟ από εκεί και πέρα κινείς οποίες διαδικασίες θέλεις αν θέλεις φυσικά

omega

Active Member
Περιοχή
Πρέβεζα
Μοτοσυκλέτα
R1150GS Σαλίγκαρος edition
Η μετριοπαθής στάση είναι καλή,όμως,στη χώρα που έχει χαθεί το μέτρο κι ο σεβασμός,έγινε συνήθεια η εκμετάλλευσή της.

Καλά έκανε ο Σωτήρης...
Καλά κάναμε οι υπόλοιποι..
Ακόμα καλύτερα κάνει και ξεκάνει ο επίσημος...

Περιοχή
preveza
Το ότι δεν ισχύει είναι ΒΕΒΑΙΟ από εκεί και πέρα κινείς οποίες διαδικασίες θέλεις αν θέλεις φυσικά
Το ζητούμενο για εσένα είναι να κινήσω διαδικασιες ή να ενημερώσουμε και να ενημερωθούμε...να και αν το κάνει, πάω στον επόμενο αρχηγέ μου... Και κάνω πάλι καλά την δουλειά μου... τόνισα στην αρχή ότι είμαι πολύ ευχαριστημένος αι τις παροχές του... Καλό σέρβις, τέλεια εξυπηρέτησή χωρίς να σου δίνει την αίσθηση ότι βάζει το χέρι στην τσέπη σου και το σημαντικότερο είναι ότι έχει σεβαστεί την αποσταση που διανύουμε μερικοί και ακυρώνει αλλους ώστε να μας εξυπηρετήσει άμεσα...μόνο μελανό σημείο αυτή η ατυχεστατη ίσως κίνηση... Και όχι δεν θα κινήσω καμία διαδικασία... πάω παραπέρα και τελειώνει το παραμύθι!!!!

jliordos

Well-Known Member
Περιοχή
Πόλη του φραπέ
Μοτοσυκλέτα
BMW R1200GSA TRIPLE BLACK
Το ζητούμενο είναι να δούμε αν ισχύει ή όχι κάτι τέτοιο και να αναφέρουμε στην BMW (υπόψιν ότι ήμαστε δύο "τρελοι παρόν όταν μας αναφέρθηκε αυτο)

Ακριβώς σε αυτό πάνω απάντησα κινείς ή όχι διαδικασίες. Εκτός αν εννοείς κάτι άλλο με το να αναφέρουμε στην BMW που δεν κατανοώ.
Πίστευα έτσι όπως διάβασα πως το ζητούμενο για εσένα είναι αυτό πέρα από την ενημέρωση των υπολοίπων εμας για να γνωρίζουμε.

Αν κατάλαβα καλά αναφέρεσαι στον Πατρινό αντιπρόσωπο Παπανικολάου

Alpe

Administrator
Περιοχή
Πατρα
Μοτοσυκλέτα
R 1250 GS Adv Lc
Σε σημερινή επίσκεψη στην αντιπροσωπεία Πάτρας έθεσα το συγκεκριμενο θέμα.
Μου είπαν λοιπόν ότι ΙΣΧΥΕΙ η υπεύθυνη δήλωση υπό ορισμένες συνθήκες.

Δηλαδή για αποφυγή παρεξηγήσεων,
Από το καλοκαίρι έχει αλλάξει η πολιτική της μαμάς εταιρείας η οποία ενημέρωσε τις αντιπροσωπείες καθώς κ τους εξουσιοδοτημένους ότι εφόσον δεν συντρέχει λόγος αναβάθμισης η λόγος εμφάνισης μηνύματος στην οθόνη όπου υποχρεωτικά συνδέεται ο εγκέφαλος με την φυσα, να ΜΗΝ συνδέεται σε καμία άλλη περίπτωση κ για προαιρετικους λόγους ο εγκέφαλος με την φυσα.
Προφανώς διαπιστώθηκαν κάποια τεχνικά προβλήματα. Όπως τους ενημέρωσε η μαμά όταν ο εγκέφαλος συνδέεται με την φυσα πάντοτε υπάρχει ο κίνδυνος ο εγκέφαλος να τα τινάξει όπου σημαίνει κοστος 1000€ με 1200€. Άρα για να μην αναλάβει αυτό το κόστος η μαμά ρίχνει το μπαλάκι στον κάτοχο. Γιαυτο λοιπόν υιοθέτησε την πολιτική η μαμά όταν κάποιος θέλει να πριζωσει για ασήμαντη αφορμή την μηχανή, ο κάτοχος να παίρνει τον ρίσκο. Εξού κ η υπεύθυνη δήλωση.
Υπό άλλες περιπτώσεις πχ αναβάθμιση ή μήνυμα σφάλματος κατά την σύνδεση του εγκεφάλου στέλνεται με αλγόριθμο ticket αίτησης προς επιβεβαίωση του νέου λογισμικού η παράκαμψης του σφάλματος.

Ένα κατακλείδι ο εν λόγω αντιπρόσωπος όσο κ αν μας φαίνεται κουφό κ παράλογο έπραξε τα δέοντα κατά τις οδηγίες της BMW HELLAS

Captainslow

Well-Known Member
Περιοχή
Αθηνα
Μοτοσυκλέτα
peugeot2
Σε σημερινή επίσκεψη στην αντιπροσωπεία Πάτρας έθεσα το συγκεκριμενο θέμα.
Μου είπαν λοιπόν ότι ΙΣΧΥΕΙ η υπεύθυνη δήλωση υπό ορισμένες συνθήκες.

Δηλαδή για αποφυγή παρεξηγήσεων,
Από το καλοκαίρι έχει αλλάξει η πολιτική της μαμάς εταιρείας η οποία ενημέρωσε τις αντιπροσωπείες καθώς κ τους εξουσιοδοτημένους ότι εφόσον δεν συντρέχει λόγος αναβάθμισης η λόγος εμφάνισης μηνύματος στην οθόνη όπου υποχρεωτικά συνδέεται ο εγκέφαλος με την φυσα, να ΜΗΝ συνδέεται σε καμία άλλη περίπτωση κ για προαιρετικους λόγους ο εγκέφαλος με την φυσα.
Προφανώς διαπιστώθηκαν κάποια τεχνικά προβλήματα. Όπως τους ενημέρωσε η μαμά όταν ο εγκέφαλος συνδέεται με την φυσα πάντοτε υπάρχει ο κίνδυνος ο εγκέφαλος να τα τινάξει όπου σημαίνει κοστος 1000€ με 1200€. Άρα για να μην αναλάβει αυτό το κόστος η μαμά ρίχνει το μπαλάκι στον κάτοχο. Γιαυτο λοιπόν υιοθέτησε την πολιτική η μαμά όταν κάποιος θέλει να πριζωσει για ασήμαντη αφορμή την μηχανή, ο κάτοχος να παίρνει τον ρίσκο. Εξού κ η υπεύθυνη δήλωση.
Υπό άλλες περιπτώσεις πχ αναβάθμιση ή μήνυμα σφάλματος κατά την σύνδεση του εγκεφάλου στέλνεται με αλγόριθμο ticket αίτησης προς επιβεβαίωση του νέου λογισμικού η παράκαμψης του σφάλματος.

Ένα κατακλείδι ο εν λόγω αντιπρόσωπος όσο κ αν μας φαίνεται κουφό κ παράλογο έπραξε τα δέοντα κατά τις οδηγίες της BMW HELLAS

Μάλιστα!!!eek.........Μόλις αποφάσισα ότι δεν θα ξαναπάρω BMW.....(Αλήθεια το λέω...δεν κάνω πλάκα)hello hello