Αναζήτησή αγοράς BMW Gs1200 Rallye18’ or Gs1200 Adv. 2018

Περιοχή
Χαλκίδα
Καλησπέρα στην ομάδα και καλώς σας βρήκα!
Ως κάτοχος Africa Twin 750 2000 μοντέλο, είμαι στην αναζήτησή για νέα μηχανή πιο προηγμένης τεχνολογίας!( Δεν το κρύβω ότι ήμουν έτοιμος για την νέα Αφρικα 1100 Adv. DCT, αλλά λόγο μεγάλης αναμονής ξενέρωσα) Από πάντα μου άρεσαν τα Gs και συνεχεια τα κοιτούσα στους δρόμους με δέος λόγο του όγκου που έχουν και όλα τα υπόλοιπα καλούδια και τεχνολογία που έχουν! Αποφάσισα να μεταβώ σιγά σιγά μόλις είμαι έτοιμος οικονομικά(Σκοπεύω να κινηθώ μπάτζετ 16.000€) σε ένα μοντέλο Gs1200 κατά προτίμηση που είδα σε φωτογραφίες μου αρέσει το Rallye του 2018( με ψηφιακό έγχρωμο καντραν)
Έχω ενδοιασμούς σε Adv. Λόγο όγκου και μήπως δεν με βολέψει στη πόλη στη καθημερινότητα όπως το έχω στο μυαλό μου!
Το ύψος μου είναι 1,81
Κάθε άποψη δεκτη θα με βοηθησει πολύ, καθώς και στο τι χρειάζεται συντήρηση Σέρβις κτλ.
Ευχαριστώ εκ των προτέρων!D6190BEF-1D74-4997-9427-DD5EDB919003.jpeg

giamar

Well-Known Member
Περιοχή
Κατερινη
Μοτοσυκλέτα
R 1200 GS

Astrea 100
Καλησπέρα στην ομάδα και καλώς σας βρήκα!
Ως κάτοχος Africa Twin 750 2000 μοντέλο, είμαι στην αναζήτησή για νέα μηχανή πιο προηγμένης τεχνολογίας!( Δεν το κρύβω ότι ήμουν έτοιμος για την νέα Αφρικα 1100 Adv. DCT, αλλά λόγο μεγάλης αναμονής ξενέρωσα) Από πάντα μου άρεσαν τα Gs και συνεχεια τα κοιτούσα στους δρόμους με δέος λόγο του όγκου που έχουν και όλα τα υπόλοιπα καλούδια και τεχνολογία που έχουν! Αποφάσισα να μεταβώ σιγά σιγά μόλις είμαι έτοιμος οικονομικά(Σκοπεύω να κινηθώ μπάτζετ 16.000€) σε ένα μοντέλο Gs1200 κατά προτίμηση που είδα σε φωτογραφίες μου αρέσει το Rallye του 2018( με ψηφιακό έγχρωμο καντραν)
Έχω ενδοιασμούς σε Adv. Λόγο όγκου και μήπως δεν με βολέψει στη πόλη στη καθημερινότητα όπως το έχω στο μυαλό μου!
Το ύψος μου είναι 1,81
Κάθε άποψη δεκτη θα με βοηθησει πολύ, καθώς και στο τι χρειάζεται συντήρηση Σέρβις κτλ.
Ευχαριστώ εκ των προτέρων!View attachment 57974
Το καλύτερο και ομορφοτερο 1200αρι (υδρόψυκτο ) ,εμφανίστηκε το '17 με λυμένα τα προβλήματα της προηγούμενης γενιάς.
Έχει όλα τα "καλά" του αντβε ,χωρίς το χονδρό ντεπόζιτο .
Επειδή το θες και για καθημερινό,από εμένα είναι ναι

pavoul

Member
Περιοχή
ΓΛΥΦΑΔΑ
Μοτοσυκλέτα
BMW R1200GS 11
Δεν το γνωρίζω το μηχάνημα γιατί καβαλάω πιο παλιό, αλλά το συγκεκριμένο είναι τόσο όμορφο που σίγουρα θα το στόχευα σε μελλοντική αναβάθμιση.

Περιοχή
Επανομη
Μοτοσυκλέτα
Gs1200 lc
Σα κάτοχος adv θα σου πω αν δε μπαίνεις χώμα να προτιμήσεις adv. Είχα κ το απλό τα παραπάνω κιλά φαίνονται μόνο σε απροσεξία ενώ τα συν του adv τουλάχιστον κατά την άποψή μου είναι αρκετά.

GS NOMAD

Active Member
Περιοχή
ΠΑΓΚΡΑΤΙ
Καλησπέρα ,
Ως πρώην κατοχος LC 16 , ADV 2017 και τώρα HP 2019 το rallye που σκέφτεσαι να αγοράσεις είναι για εμένα η πιο ολοκληρωμένη πρόταση.
Η μηχανή κάνει τα πάντα , καθημερινά στη δουλεία σου , ταξίδια με άνεση που απλά θα ψάχνεις λογο να φεύγεις τα ΣΚ , πας και χώμα (travel enduro) μέχρι εκέι που αντέχουν οι ικανότητες σου , γενικώς το μηχανάκι είναι φανταστικό .
Με το gs adv θα έχεις περισσοτερο βάρος , όγκο , όχι τις ίδιες επιδόσεις και στρίψιμο , αλλά θα έχεις περισσοτερη αυτονομία .
Το βασικό θέμα είναι ποια μηχανή σου αρέσει περισσότερο και τα 2 μηχανάκια είναι εκπληκτiκά ...
Ελπίζω να σε βοήθησα , δοκίμασε να κάνεςι και ένα test ride και τα 2 να δείς και πιο σου αρέσει εσένα πιο πολύ .

omega

Active Member
Περιοχή
Πρέβεζα
Μοτοσυκλέτα
R1150GS Σαλίγκαρος edition
Εγώ πάλι θα έλεγα να ξανασκεφτείς ότι βρίσκεις καινούργιο Africa(όχι ίσως το πακέτο που θες 100%) στα λεφτά που δίνεις.

Επειδή μας ανέφερες τι κοίταζες..

Το εργαλείο που ανέβασες είναι μπιμπελό.
Με το καλό η όποια αγορά Ανάργυρε.
beer

GeorgeDiam

New Member
Περιοχή
Κερατσινι
Το ύψος σου είναι ικανοποιητικό και για το adv.Μη σε τρομάζει ο όγκος του ρεζερβουάρ ,σαν όγκο μηχανής ουσιαστικά είναι ίδια το adv με το απλό .
Εγώ είμαι 1,78 και μέσα στην πόλη δε με ενοχλεί καθόλου .θα σου πρότεινα να τα κάνεις και τα δυο μια βόλτα πριν επιλέξεις

Sent from my iPhone using Tapatalk

Περιοχή
Χαλκίδα
Σας ευχαριστώ πολύ όλους για τις απόψεις σας!
Έχω στο πίσω μέρος του μυαλού μου και το F850 Gs Adv.
Δεν το έχω δει από κοντα απλά μου αρέσει και εκείνο και πιστεύω ότι και καινούργιο έχω ελπίδα με κάποια μικρή χρηματοδότηση να το αγοράσω!

GeorgeDiam

New Member
Περιοχή
Κερατσινι
Το έχω οδηγήσει το 850.
Πολύ ωραίο και νευρικό .Πιστεύω πως είναι το ιδανικό για πόλη και ταξίδι .
Αλλά τελείως διαφορετική φιλοσοφία στον τρόπο οδήγησης με το 1200.
Όταν καβαλήσεις το 1200 με paralever και telelever είναι κάτι διαφορετικό .
Ξεχνάς βηθυσματα πιρουνιού ,μπορείς να διορθώσεις μέχρι και φρένα σε στροφή .
Γενικά έχεις μια πολύ πιο ξεκουραστη οδήγηση μόνο και μόνο από τις αναρτήσεις

Περιοχή
Χαλκίδα
Το ύψος σου είναι ικανοποιητικό και για το adv.Μη σε τρομάζει ο όγκος του ρεζερβουάρ ,σαν όγκο μηχανής ουσιαστικά είναι ίδια το adv με το απλό .
Εγώ είμαι 1,78 και μέσα στην πόλη δε με ενοχλεί καθόλου .θα σου πρότεινα να τα κάνεις και τα δυο μια βόλτα πριν επιλέξεις

Ονειρικό μηχανάκι το δικό σου!