Αμπούλες πεπιεσμένου αέρα

DASKALOS

Member
Eννοείς ότι πηγαίνεις στην κατηγορία ποδηλάτου και ρυθμίζεις την επιθυμητή ένδειξη (πχ 36 psi);

jliordos

Well-Known Member
Περιοχή
Πόλη του φραπέ
Μοτοσυκλέτα
BMW R1200GSA TRIPLE BLACK
Eννοείς ότι πηγαίνεις στην κατηγορία ποδηλάτου και ρυθμίζεις την επιθυμητή ένδειξη (πχ 36 psi);
Άλλο νομίζω αναφέρει ο βατραχάκος μας

Fro(g)y

Well-Known Member
Περιοχή
Ηλιούπολη - Αθήνα
Μοτοσυκλέτα
BMW F800 GS ADV
Μόλις συνδέσεις την βαλβίδα, σου δείχνει την υπάρχουσα πίεση εκείνη την στιγμή, κατόπιν, ανεξάρτητα σε ποιά κατηγορία είναι (εννοήτε ότι έχεις επιλέξει psi, πιθανόν να έχει την ένδειξη γιά ποδήλατο, κάτι που δεν σε απασχολεί), ρυθμίζεις με το + και - αυτήν που επιθυμείς. Πατάς το κεντρικό μπουτόν και όλα πέρνουν το δρόμο τους!!! wink ΚΟΥΑΞ!!! ΚΟΥΑΞ!!!

Fro(g)y

Well-Known Member
Περιοχή
Ηλιούπολη - Αθήνα
Μοτοσυκλέτα
BMW F800 GS ADV
Έτσι!!! Μπράβο ρε Γιάννη!!! Το έχω στο ντουλάπι, στο κάτω ράφι και βαριόμουν να σηκωθώ να δω το manual γιά να περιγράψω την διαδικασία!!! Γέρος άνθρωπος βλέπεις!!! coffeedirt bikethank youΚΟΥΑΞ!!! ΚΟΥΑΞ!!!

jliordos

Well-Known Member
Περιοχή
Πόλη του φραπέ
Μοτοσυκλέτα
Έτσι!!! Μπράβο ρε Γιάννη!!! Το έχω στο ντουλάπι, στο κάτω ράφι και βαριόμουν να σηκωθώ να δω το manual γιά να περιγράψω την διαδικασία!!! Γέρος άνθρωπος βλέπεις!!! coffeedirt bikethank youΚΟΥΑΞ!!! ΚΟΥΑΞ!!!
Ναι αλλά για να καβαλάς το μπεμπε σου και να παίρνεις τα βουνά εκεί νιώθεις νεούδι !
Άντε να ανταμώσουμε σε καμμία κορυφογραμμή γιατί πήξαμε

jliordos

Well-Known Member
Περιοχή
Πόλη του φραπέ
Μοτοσυκλέτα
Συμπέρασμα: όποιος θέλει να βλέπει bar επιλέγει mode αυτοκινήτου ή μοτοσικλέτας.
Για psi επιλέγει mode ποδηλάτου ή χειροκίνητη λειτουργία.

DASKALOS

Member
Ευχαριστώ για την ενημέρωση...(εσύ σωστά τα έγραφες, εγώ δεν καταλάβαινα!)

Fro(g)y

Well-Known Member
Περιοχή
Ηλιούπολη - Αθήνα
Μοτοσυκλέτα
BMW F800 GS ADV
Ναι αλλά για να καβαλάς το μπεμπε σου και να παίρνεις τα βουνά εκεί νιώθεις νεούδι !
Άντε να ανταμώσουμε σε καμμία κορυφογραμμή γιατί πήξαμε
Είμαι ''βιτσιόζος'' Γιάννη μου!!! Γιατί να το κρύψωμεν άλλωστε!!! Καλήν αντάμωσην!!! bon-voyagedirt bikegood morningnice day ΚΟΥΑΞ!!! ΚΟΥΑΞ!!!

spaniak

Well-Known Member
Περιοχή
Λευκάδα
Μοτοσυκλέτα
F800 GS, 2008
Ευτυχώς που ενημέρωσες froggy μου, οπότε μην μπω στα έξοδα ασκοπα, στη στραβή θα ξέρω που θα απευθυνθώ.
thumbs_upBig laugh

Fro(g)y

Well-Known Member
Περιοχή
Ηλιούπολη - Αθήνα
Μοτοσυκλέτα
BMW F800 GS ADV
Ευτυχώς που ενημέρωσες froggy μου, οπότε μην μπω στα έξοδα ασκοπα, στη στραβή θα ξέρω που θα απευθυνθώ.
thumbs_upBig laugh
Γιά στραβή είμαι εδώ!!! Γιά το ίσωμα δεν ξέρω!!! coffee ΚΟΥΑΞ!!! ΚΟΥΑΞ!!!

johny_s

Member
Περιοχή
ΑΘΗΝΑ
Μοτοσυκλέτα
R1200GS
Και εγώ μετά το post του Γρηγόρη το αγόρασα, πολύ πρακτικό gadgetακι.