ΑΝΤΛΙΑ ΒΕΝΖΙΝΗΣ

Καλησπερα, μηπως υπαρχει αντλια βενζινης για r1200gs 2009 μοντελο πιο φθηνη απο της bmw?
κατι που να ταιριαζει π.χ απο αμαξι? εννοω ολο το συστημα οχι μονο το μοτερακι, γιατι εχει χαλασει το καπακι της αντλιας

pidurikio

Member
Περιοχή
Ηράκλκειο Κρήτης
Μοτοσυκλέτα
R1200GS ADV
Καλησπερα
Έχεις κάνει την ανάκληση που είχε η αντλία βενζίνης;;Αν όχι ρωτά σε μια BMW αντιπροσωπεία ,αλλιώς συνέχισε το ψάξιμο!!!
Φιλικά dirt bike dirt bikedirt bike

Ναι είχε γίνει η αλλαγή,οκ, απλά είναι πολλά τα λεφτά, 600 ευρώ με την τοποθέτηση, έλεγα μήπως βρισκότανε από αμάξι και ήταν πιο φθηνή

klri

Well-Known Member
Ποιος έχει το πρόβλημα Γιάννη;

saitman

Well-Known Member
Υπάρχει μοτεράκι στα 45 ευρω

Στάλθηκε από το Redmi Note 8 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

δεν θελω το μοτερακι μονο, ολη την μοναδα της αντλιας θελω κομπλε, εκτος αν δινουν μονο το καπακι το οποιο εχει και το προβλημα

pavoul

Member
Περιοχή
ΓΛΥΦΑΔΑ
Μοτοσυκλέτα
BMW R1200GS 11
Σε εμένα(R1200GS 2010) είχε πρόβλημα το στρογγυλό μαύρο πλαστικό καπάκι του τεπόζιτου, πάνω στο οποίο στηρίζεται η αντλία. Ο μηχανικός (Ραματιάς) είπε ότι η BMW τπ δείνει assembly στα 500€ και μου τοποθέτησε άλλο (το είχε σε σακούλι και σε εμφάνιση καινούργιου) με την δική μου αντλία. Αν θυμάμαι καλά χρέωσε λιγότερο από 200€. Βάζει όμως και μεταχειρίου, αν διαθέτει και το θες.

Περιοχή
Ηράκλειο
Μοτοσυκλέτα
R 1200GS '09
Πρόσφατα είχα το ίδιο πρόβλημα με τη διαρροή του καπακιού. Η τρόμπα δουλεύει μια χαρά. Είχε γίνει επιδιόρθωση στα πλαίσια ανάκλησης η οποία κράτησε 5-6 χρόνια. Τώρα που άρχισε να χάνει πάλι ψάχτηκα αρκετά. Κατέληξα να την πάρω από motorworks.co.uk μεταχειρισμένη στα 90+30€ τελωνείο

Καλησπέρα σε όλους.

Είχα κάνει την ανάκληση στη μηχανή μου 1200gs 2008, παίζει να ξαναχαλασει;

Περιοχή
Ηράκλειο
Μοτοσυκλέτα
R 1200GS '09
Καλησπέρα σε όλους.

Είχα κάνει την ανάκληση στη μηχανή μου 1200gs 2008, παίζει να ξαναχαλασει;
Την είχες αλλάξει ή επιοδιορθώσει; Η ανάκληση δεν αφορούσε την τρόμπα αυτή καθαυτή. Αφορούσε το τη πλαστική τάπα που μπαίνει στο ρεζερβουάρ (αν κάνω λάθος ας με διορθώσει κάποιος) και συγκεκριμένα το ρακόρ (βελάκι στη φωτό). Και εμένα το είχαν επιδιορθώσει και χάλασε πάλι.

flange.PNG

Την είχες αλλάξει ή επιοδιορθώσει; Η ανάκληση δεν αφορούσε την τρόμπα αυτή καθαυτή. Αφορούσε το τη πλαστική τάπα που μπαίνει στο ρεζερβουάρ (αν κάνω λάθος ας με διορθώσει κάποιος) και συγκεκριμένα το ρακόρ (βελάκι στη φωτό). Και εμένα το είχαν επιδιορθώσει και χάλασε πάλι.

View attachment 58375
Σωστά, αλλάξανε τη πλαστική τάπα. Αυτό ήταν η ανάκληση...