Service 20000χλμ

Συζήτηση στο φόρουμ 'R 1200 LC (Liquid Cooled) GS / RT' που ξεκίνησε από το μέλος Alpe, στις 14 Μαρτίου 2017.

1. Stelios adv

Stelios adv

Περιοχή:
    Δραμα
    Μοτοσυκλέτα:
    BMW GS 1200 ADV 2016
    και κάτι ακόμη. Χρέωση και στην εξαέρωση των φρενών ο τρόμπας. Σε καινουρια μηχανη ρε ποσά θες να μας τρελάνεις.

capitano likes this.
  2. Sprs

Sprs

Περιοχή:
    ΠΑΤΡΑ
    Μοτοσυκλέτα:
    Bmw gs 1200 adv
    Εγω σας το ειπα σε προηγουμενη συζητηση κακως τους αφηνετε θα πηγαινετε και θα λετε θελω αυτα να μου κανετε και οχι οτι θελουν εκμεταλευονται το ψωνιο μας και οτι δωσαμε πολλα λεφτα αρα κατα αυτους εχουμε.Εν τη ενωσει η ισχυς παιδια εγω δεν πηγα ακομα στην πατρα απλα εκανα service 30000 πριν ανοιξουν οι Παπανικολαου αλλα και αυτοι το ιδιο θα κανουν αν σας δειξω τιμολογια απο Ανδριοπουλο πριν 4 χρονια θα τρομαξετε οποτε τι ψαχνετε πιστε τους μεχρι την εγγυηση και μετα εξαφανιστειτε σιγα μην θελει καθε 10000 χλμ μια μηχανη σαν αυτην συνεχεια service στα αμαξια σας ετσι κανετε;

capitano likes this.
  3. Sprs

Sprs

Περιοχή:
    ΠΑΤΡΑ
    Μοτοσυκλέτα:
    Bmw gs 1200 adv
    Εξαερωση γιατι χρειαζοταν δεν καταλαβα απο τον ιδιο την πηρες;

4. Stelios adv

Stelios adv

Περιοχή:
    Δραμα
    Μοτοσυκλέτα:
    BMW GS 1200 ADV 2016
    Απο τον ίδιο την πείρα. Συντροχε μου άλλαξε υγρά φρενών και εξαέρωση σε καινούριο μηχανάκι.

5. Sprs

Sprs

Περιοχή:
    ΠΑΤΡΑ
    Μοτοσυκλέτα:
    Bmw gs 1200 adv
    Κουραγιο εχεις ακομα χρονια να πληρωνεις απλα γκρινιαξε και λιγο δεν ειναι κακο και την επομενη κατσε απο πανω απο τον μαστορα αφου χρεωνουν με την ωρα οι κυριοι και δες τι κανει εγω το εκανα δεν θα πω που τους τα εχωσα και δεν ξαναπατησα στα 30000 εδωσα λαδια φιλτρο βαλβολινες αλλαγη υγρα φρενων ρυθμιση βαλβιδες το αστρονομικο ποσο των 90€ σε φιλο που δουλευε 10 χρονια bmw και τα γραφω μονος μου στο βιβλιο service και τα σφραγιζω μονος μου και οταν ερθει η ωρα να την πουλησω ας ερθει καποιος να μου πει οτι δεν εχει σφραγιδες απο αντιπροσωπεια . Εφυγε καποιος απο αντιπροσωπεια παντως χωρις βαλβολινες στο σασμαν και αναψαν ολα εκει πισω δεν θα πω που και πως απλα για να βαζουμε τα πραγματα στη θεση τους . Οποιος τα εχει και του περισσευουν πληρωνει εγω και εχω και μου περισσευουν αλλα να πληρωσω μαλακ... δεν πληρωνω συμπαθατε με.

capitano likes this.
  6. mentzof

mentzof New Member

Μοτοσυκλέτα:
    R1150GS 01
    οτι λέει το μανιουαλ...
    αλλαγή υγρών π.χ. Κάθε 10.000χλμ η καθε έναν 1 χρονο. Οτι απ τα δυο προκύψει πρώτο.....
    αλλα χρέωση service κ έξτρα αλλαγή φίλτρου λαδιού
    με ξεπερνάει.... Με πολλλλλαααα χιλιόμετρα ταχύτητας διαφορά....

capitano likes this.
  7. koncha1981

koncha1981 New Member

Περιοχή:
    ΝΙΚΑΙΑ ΑΤΤΙΚΗΣ
    Μοτοσυκλέτα:
    BMW 1200GS ADV 2013
    Η εγγύηση λέμε ισχύει και αλλού να την πας αρκεί να είναι νόμιμο συνεργείο. Ενημερωθείτε για κάποια πράγματα και δικαιώματα.

mentzof and capitano like this.
  8. Stelios adv

Stelios adv

Περιοχή:
    Δραμα
    Μοτοσυκλέτα:
    BMW GS 1200 ADV 2016
    Και κάτι ακόμη. Οταν αγόρασα την μηχανη μου είπαν οτι θα έχω 10% η 15% έκπτωση σε service και ανταλακτικα. Την αγόρασα Μάιο του 16. Και οταν τους ρώτησα που ειναι ρε παιδια η έκπτωση που μου είπατε οτι θα έχω και ήρθα και απο μακριά και έφαγα ενα σκασμό βροχή στο δρόμο για να μην χάσω το ραντεβού μου γιατι μετά θα με βάζανε δυο βδομάδας πιο μετά. Με είπαν οτι έκπτωση κάνουν μόνο τον χειμώνα. Τωρα πως γίνετε να κανείς σέρβις χειμώνα οταν η μηχανη κλείνει χρόνο την άνοιξη- καλοκαίρι και εγώ δεν κάνω παραπάνω απο 10000 χλμ τον χρόνο δεν ξερω.

pavlosGS and capitano like this.
  9. koncha1981

koncha1981 New Member

Περιοχή:
    ΝΙΚΑΙΑ ΑΤΤΙΚΗΣ
    Μοτοσυκλέτα:
    BMW 1200GS ADV 2013
    Εσύ φταίς. Έπρεπε εκείνη την ώρα να τους πεις "τα λέγαμε" εσείς θα χάσετε τα χρήματα μου και θα έχετε και αρνητική διαφήμιση.

Στάλθηκε από το SM-N9005 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

pavlosGS likes this.
  10. capitano

capitano New Member

Περιοχή:
    ΚΟΡΙΝΘΟΣ
    Πολύ ωραία τα λες φίλε και συναγωνιστή. Πιό πολύ μου άρεσε αυτό το " η ισχύς εν τη ενώσει". Πως θα γίνει όμως αυτό; Μιλάμε για μοτοσυκλέτα και μοτοσυκλετιστές! Τον πιό διχασμένο χώρο στην Ελλάδα. Πάντως σε οποιαδήποτε κίνηση ή προσπάθεια γίνει σοβαρά ώστε να αποκτήσουμε τα δικαιώματα που μας αναλογούν δηλώνω συμπαραστάτης όπως και σε κάθε προσπάθεια φίλου που θα προσπαθήσει να βρει το δίκιο του απέναντι σε αντιπροσωπείες, συνεργεία ή καταστήματα.

Sent from my iPhone using Tapatalk

pavlosGS likes this.
  11. advguy

advguy Well-Known Member

Περιοχή:
    Αθήνα
    Μοτοσυκλέτα:
    1200LcA
    Κ μένα για τα 20.000 στα 260 ευρώ μου λενε περιπου θα παει..
    να ρωτησω ποσο σας εχει κοστισει αλλαγη τακακια πισω σε εξουσιοδοτημενο bmw για Lc Adv?

12. Sprs

Sprs

Περιοχή:
    ΠΑΤΡΑ
    Μοτοσυκλέτα:
    Bmw gs 1200 adv
    Αλλαξα χθες τακακια ολα μπρος πισω EBC τα HH χρυσα τα οποια προτεινω ανεπιφυλακτα 110€ αγορα αν τα επαιρνα απο Αγγλια ebay θα πληρωνω μεχρι 80€ και τα παιδια που φτιαχνω την μηχανη δεν μου πηραν μια μηδεν εκανε ακριβως 15 λεπτα να τα αλλαξει ολα.

pavlosGS likes this.
  13. advguy

advguy Well-Known Member

Περιοχή:
    Αθήνα
    Μοτοσυκλέτα:
    1200LcA
    Εγώ ρωτάω συγκεκριμένα κάποιον που έχει πάει αντιπροσωπία κ έχει αλλάξει πίσω τακακια θα ήθελα να μάθω πόσο του κόστισε...

pavlosGS likes this.

Μοιραστείτε τη σελίδα

Users Viewing Thread (Users: 0, Guests: 0)

Free JavaScript from