Service ανάρτησης

scarab1987

New Member
Περιοχή
Ξυλόκαστρο
Καλησπέρα. Έχει κάποιος να προτείνει κάποιον μάστορα για αμορτισέρ στην Αθήνα? Θέλω να αλλάξω λάδι στις ημι ενεργητικές αναρτήσεις.

iliasp

New Member
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Μεσα στην εβδομαδα θα ετοιμαστουν οι δικες μου (μπρος πισω) και θα ανεβασω ενα θεματακι
Δυστυχως το να βαλεις χερι και να τις φτιαξεις διαφερει παρα πολυ απο μαγαζι σε μαγαζι και φυσικα σε τελικο κοστος

scarab1987

New Member
Περιοχή
Ξυλόκαστρο
Μεσα στην εβδομαδα θα ετοιμαστουν οι δικες μου (μπρος πισω) και θα ανεβασω ενα θεματακι
Δυστυχως το να βαλεις χερι και να τις φτιαξεις διαφερει παρα πολυ απο μαγαζι σε μαγαζι και φυσικα σε τελικο κοστος
Υπάρχει κάποιο κιτ βελτιωτικών πιστονιών διαθέσιμο στην Ελλάδα? Γιατί μόνο στην Ρωσία εχω βρει μέχρι τώρα.

arcolios

Moderator
Μέλος ΔΟ
Περιοχή
Αθήνα - Χανιά
Μοτοσυκλέτα
R1250GS HP Adv '19
Vespa 300 GTS '18
να ρωτήσω κάτι;

θέλεις να αλλάξεις λάδι στην ανάρτηση σε μηχανάκι που ειναι ακόμα στην εγγύηση; ποιός ειναι ο λόγος αν επιστρέπεται;

scarab1987

New Member
Περιοχή
Ξυλόκαστρο
να ρωτήσω κάτι;

θέλεις να αλλάξεις λάδι στην ανάρτηση σε μηχανάκι που ειναι ακόμα στην εγγύηση; ποιός ειναι ο λόγος αν επιστρέπεται;
Η μοτοσυκλέτα έχει τωρα 23.000 χλμ και νιώθω ότι η ανάρτηση έχει ήδη χάσει πολύ από την ομαλότητα στην λειτουργία της. Σε όλες τις μοτοσυκλέτες μου αλλάζω λαδι στο αμοστισερ καθε 30.000χλμ περίπου και εχω παρατηρήσει ότι είναι παντα σε τραγικη κατάσταση. Το πολύ φόρτωμα και το χωμα ταλαιπωρεί πολύ το λάδι.

scarab1987

New Member
Περιοχή
Ξυλόκαστρο
η εγγύηση σου συνεχίζει να ισχύει εφ οσον κάνεις παρέμβαση;
Δεν το γνωρίζω αλλά αν περιμένω να περασουν 3 χρόνια θα εχω περίπου 70.000χλμ. Φαντάσου τότε πως θα ναι η ανάρτηση.

iliasp

New Member
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Υπάρχει κάποιο κιτ βελτιωτικών πιστονιών διαθέσιμο στην Ελλάδα? Γιατί μόνο στην Ρωσία εχω βρει μέχρι τώρα.
Εγω μονο απο συγκεκριμενο ατομο αγγλια γνωριζω, μαλιστα ειναι κατασκευης του (απο τον προμηθευτη της Wilbers για την ακριβεια απλα για λογαριασμο του)
Διορθωνει τα περισσοτερα σημεια στα οποια πασχουν οι εργοστασιακες και πολυ καλα κανεις που το κοιτας
Ελλαδα οσους ρωτησα δε μπορουσε κανενας να εγγυηθει τιποτα

scarab1987

New Member
Περιοχή
Ξυλόκαστρο
Εγω μονο απο συγκεκριμενο ατομο αγγλια γνωριζω, μαλιστα ειναι κατασκευης του (απο τον προμηθευτη της Wilbers για την ακριβεια απλα για λογαριασμο του)
Διορθωνει τα περισσοτερα σημεια στα οποια πασχουν οι εργοστασιακες και πολυ καλα κανεις που το κοιτας
Ελλαδα οσους ρωτησα δε μπορουσε κανενας να εγγυηθει τιποτα
Ποιος είναι από Αγγλία?

Τελευταία επεξεργασία:

iliasp

New Member
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Ποιος είναι από Αγγλία?
Luke απο T Tech
Εαν κανεις λιγες μερες υπομονη να γυρισουν οι δικες μου θα ενημερωσω με λεπτομερειες
Φυσικα μπορεις να του στειλεις μηνυμα για οποιαδηποτε απορια σου, ευγενεστατος και προθυμος να απαντησει σε οτιδηποτε

iliasp

New Member
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Full service, αλλαγη ολων των δακτυλιων τσιμουχων με αντιστοιχα Viton low friction, αλλαγη των μαμα πλαστικων εμβολων διαχωρισμου με αλουμινενια (και τα 2 αμορτισερ ειχαν διαρροες εσωτερικα), αντικατασταση στα καπακια των θαλαμων με αλουμινενιες ταπες πληρωσης (επισκευασιμα χωρις πατεντες που εχω δει και μου εχουν βγει τα ματια), αναβαθμισμενα sealheads, αλλαγη ελατηριων (επιτελους) και τελος δυναμομετρηση, σε χρονο dt δεδομενου οτι πηγαν και ηρθαν απο Αγγλια
Ο Lukas αναφερει 70% μειωση τριβων στο συνολο

Ημουν αρκετα τυχερος γιατι παρα τα 80Κ+ χλμ βρισκοντουσαν σε καλη κατασταση

Attachments

• C118B5B5-D87C-4BF9-AC4D-BC781A81252A.jpeg
    C118B5B5-D87C-4BF9-AC4D-BC781A81252A.jpeg
    144 KB · Προβολές: 64

stavroulis

Well-Known Member
Συντροχε τα τοποθετησες;για να μας πεις εντυπώσεις και κόστος!!!

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

scarab1987

New Member
Περιοχή
Ξυλόκαστρο
Άψογη δουλειά. Τα είδα στις αναρτήσεις του Lucas. Ειναι φοβερός. Κόστος και χρόνος επισκευής? Επίσης θα μπορούσες να δώσεις μερικά tips για να γλιτώσουμε τελωνείο? Τα στέλνεις με Ελτα και σαν χαλασμένα αμορτισερ προς επισκευή?

iliasp

New Member
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Το θεμα του τελωνειου ειναι αστειο, ειχα κανει μια αποπειρα να φυγει με προσωρινη εξαγωγη ετσι οπως με κατευθυναν απο ελληνικο μεταφορεα με γραφειο εκτελωνιστων που συνεργαζεται και αλλα τετοια ομορφα και τελικα κατεληξα να κανονισω τη μεταφορα απο το εξωτερικο και φυσικα δεν πληρωσα κατι εκτος των μεταφορικων
Εχω κατεβασει μοτερ λογω πηνιου, το ΣΚ που θα τη δεσω θα επανελθω με ολες τις λεπτομερειες
Ηταν εφικτο μεχρι και Δευτερα να φυγουν και παρασκευη να ειναι πισω
Σχετικα με τον Lukas τα λογια ειναι περιττα

gs1100n

Well-Known Member
Περιοχή
ATHENS
Μοτοσυκλέτα
R 1100 GS '94
Εγω παιδιά πάντως απο Αγγλία παρήγγειλα μτχ ανταλλακτικό από ιδιώτη και έχει κολλήσει στο Τελωνείο εδώ και 3 βδομάδες.. Συνολικά δηλ ταξιδεύει το δεμα πανω απο μηνα.. ούτε απο Κίνα να ερχόταν..
Οπότε το νου σας, πλεον είναι λαχείο η αποστολή απο Αγγλία να έρθει γρήγορα..

iliasp

New Member
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Υπαρχει διαφορα γιατι εαν στειλεις ανταλλακτικο για επισκευη και επιστροφη δε σταματαει πουθενα, στο πηγαινε εφτασαν σε λιγοτερο απο 18 ωρες με DHL και την επιστροφη που την κανονισε ο Luke εκαναν με UPS μιαμιση μερα