Gps tracker

Συζήτηση στο φόρουμ 'R 1200 GS / ADVENTURE /R / RT / S / ST' που ξεκίνησε από το μέλος tor, στις 12 Οκτωβρίου 2017 at 01:12.

1. lago3

lago3 Active Member

Περιοχή:
    Αττικη Λαγονησι
    Μοτοσυκλέτα:
    R1200GSA 2016
    Kοιτα το σχεδιαγραμμα που ανεβασα ειναι απο το δικο σου gps To TK 104 Thumbs Up

2. Sprs

Sprs New Member

Περιοχή:
    ΠΑΤΡΑ
    Μοτοσυκλέτα:
    Bmw gs 1200 adv
    Το εχω το σχεδιαγραμμα απλα δεν συνδεσα το reley γιατι δεν ηθελα να κοβω βενζινες κλπ γιαυτο και εβαλα ασφαλεια απο μπαταρια και διακοπτη που κλεινει το ρευμα στο gprs το ανοιγω μονο να το φορτησω κανα 3 ωρες και το κλεινω .Εγω γιατρος ειμαι απλα παλευω πολλα μονος μου και δεχομαι αυτα που μου λες και σ ευχαριστω μπορει να εχω κανει λαθως θα το κοιταξω απλα γιαυτο εβαλα ασφαλεια για να ειμαι σιγουρος. Δυστυχως στην Πατρα δεν υπαρχουν πολλοι ηλεκτρολογοι που ασχολουνται μ αυτα και μηχανες γενικα οποτε!!!!!!

Boxer likes this.
  3. lago3

lago3 Active Member

Περιοχή:
    Αττικη Λαγονησι
    Μοτοσυκλέτα:
    R1200GSA 2016
    Ναι σαυτο εχεις δικαιο λιγοι υπαρχουν εκτος Αττικης...

PetrosGS likes this.
  4. sirax

sirax Well-Known Member

Περιοχή:
    Argos
    Μοτοσυκλέτα:
    1200 adv '08
  5. tor

tor

Περιοχή:
    Ν.Σμυρνη Αθηνα
    Μοτοσυκλέτα:
    R1200 Gs adv 08
    Σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις θα το ψάξω λίγες μέρες ακόμα και θα προχωρήσω σε τοποθετηση

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

6. alamanos

alamanos

Περιοχή:
    Βόλος
    Μοτοσυκλέτα:
    F800GS
    Respect σε Lagos και Sprs. Παιδιά μπράβο για το ψάξιμο. Μας κάνετε να κομπλάρουμε να τοποθετηθούμε.
    Επανέρχομαι όμως προς αποκατάσταση της “τιμής” της συσκευούλας μου η οποία ένα χρόνο τώρα λειτουργεί θαυμάσια.
    Μπορεί να είναι κινέζικη αλλά όχι φτηνιάρικη.
    Μιλάμε ότι κάνει τα πάντα διαπιστωμένα:
    • Ενεργοποίηση με αισθητήρα ήχου, κίνησης, ενεργοποίησης κλπ
    • Στίγμα GPS άριστο και συνεπές δηλ δεν έχει συμβεί να μη βρει στίγμα. Η απόκλιση είναι μικρή (5m) και αναμενόμενη. Η ίδια με πολύ καλά gps ορειβασίας.
    • Εντοπισμός στίγματος μέσω LBS σε περίπτωση που βρίσκεται σε κλειστό χώρο.
    • Πλήρης χειρισμός από το κινητό και από τηλεχειριστήριο
    • Σταμάτημα κινητήρα
    • Μικρόφωνο για ηχητική παρακολούθηση
    • Ρυθμίσεις εξοικονόμησης ενέργειας
    • Μπουτόν SOS
    • Σειρήνα (αντικαθιστά συναγερμό)
    • Μικρό μέγεθος (κρύβεται εύκολα)
    • και ένα σωρό άλλες δυνατότητες που δεν έχω χρησιμοποιήσει ποτέ όπως χρήση GPRS, λήψη θέσης με πραγματική ονομασία οδού/διεύθυνσης, γεωφράκτης, έλεγχος ταχύτητας, έλεγχος στάθμης καυσίμου, διακοπή τροφοδοσίας κλπ.
    Τώρα για την εγκατάσταση πραγματικά είναι δύσκολη. Αν κάποιος δεν θέλει ή δεν μπορεί να ασχοληθεί ενδελεχώς αξίζει να πληρώσει.
    Ήμουν πάνω από τον ειδικό που την τοποθέτησε. Δούλεψε πάνω από τρίωρο. Εμπειρότατος με κινήσεις χειρούργου.
    Εγκατάσταση, σύνδεση με τα Alarm, με αισθητήρα μετακίνησης, παραλλαγή συσκευής και καλωδίων, extra μόνωση, ρύθμιση συσκευής. Τα 40€ τα αξίζει 100% συν 80€ η συσκευή, με 120€ είσαι έτοιμος.
    Τώρα βέβαια οτι όλα κλέβονται δεν υπάρχει αντίρρηση αλλά ότι κάνεις βοηθάει.

Btls, giamar and Nik0la0s like this.
  7. Sprs

Sprs New Member

Περιοχή:
    ΠΑΤΡΑ
    Μοτοσυκλέτα:
    Bmw gs 1200 adv
    Το κακο φιλε μου ειναι οτι αν αποφασισουν να το κλεψουν εχουν bazzers τα απενεργοποιουν το gprs και ετσι τσαμπα ολα.Το ποιο ασφαλες ειναι ασφαλεια κλοπης ουτε ιδιωτικο parkink δεν τους σταματαει.

Sent from my iPhone using Tapatalk

alamanos likes this.
  8. giamar
    On

giamar Well-Known Member

Περιοχή:
    Κατερινη
    Μοτοσυκλέτα:
    R 1200 GS

Astrea 100
    Δεν διαφωνω ,αν θες να επεμβεις στο συστημα της μοτοσυκλετας ,ναι χρειαζεσαι ειδικο-ηλεκτρολογο .
    Αν ομως το θες μονο για να σε ειδοποιει ,ανεξαρτητα απο συναγερμο κτλ.,μπορεις απλα να το συνδεσεις στην μπαταρια σου ,κοκκινο/μαυρο.
    Την δουλεια του θα την κανει.

Btls and alamanos like this.

Μοιραστείτε τη σελίδα

Users Viewing Thread (Users: 0, Guests: 0)

Free JavaScript from