Τελική LC

kostas

Well-Known Member
Περιοχή
Ορεστιάδα
Μοτοσυκλέτα
R1200GS
Vespa lx
Και εμένα το ίδιο 525 αν θυμάμαι καλά.
Κάπου πρέπει να τι χάνει , δεν έδωσα σημασία γιατί ποτε δεν κυνηγάω νούμερα

Sent from my iPhone using Tapatalk

Stelios adv

New Member
Περιοχή
Δραμα
Μοτοσυκλέτα
BMW GS 1200 ADV 2016
Εμένα 280. Πως μηδενίζει ρε παιδιά. ; ειναι τρελοί αυτοί οι Γερμανοί. !!!!

ntlaw

Well-Known Member
Περιοχή
ΑΘΗΝΑ
Μοτοσυκλέτα
R1150GS ADV
Μιλάμε δηλαδή γιά μεγάλη αξιοπιστία δεδομένων....Μου αρέσει που λέει κατανάλωση 6,1/100 .
Γιά κάντε μιά χειρονακτική πατροπαράδοτη μέτρηση κατανάλωσης και συγκρίνετε τα αποτελέσματα αν ταυτίζονται.
Από τη στιγμή που με άνεση το όργανο σου λέει ότι τρέχεις με 500 χλμ/ωρα θα είναι περίεργο αν η κατανάλωση αντί 6/100 να είναι 9/100 ????
Τι μέτρα πρόληψης (τεχνικά εννοώ) έχουν λάβει οι κατασκευαστές γιά να μη γράφει τέτοιες μπούρδες το όργανο?
Έφτιαξαν την συσκευή ...ωραία μιά χαρά μέχρι εδώ.Κατασκευαστικα δεν θα έπρεπε να προβλεφθεί να μη είναι δυνατόν να γράφει τέτοια νούμερα υπερηχητικών ταχυτήτων ?

Τελευταία επεξεργασία:

Atlas

Active Member
Περιοχή
All around
Να σας πω ότι δεν πέρασα από τούνελ με το gps επάνω εκτός από ένα στην Αττική οδό και με ταχύτητα 120χλμ/ώρα . Βέβαια κάποια στιγμή το άνοιξα αλλά δεν νομίζω να ήταν 250+ καθώς η συνεπιβάτης θα είχε πηδήξει από τον φόβο της .....άσε που ακόμα θα άκουγα γκρίνια :)
Πάντως ωραία αξιόπιστα δεδομένα έχουν οι φίλοι μας .....κάτι σαν το χρέος lol

Akis

The World is yours...
Περιοχή
Athens
Μοτοσυκλέτα
Μπεεεεεεεμβεεεε
To εχω δει κι εγω......μαλιστα μετα τα 380 km ακουω κι ενα θορυβο κατι σαν τακ-τακ-τακ.......μηπως ειναι ο χαρος που μου χτυπαει την πορτα???lollollol​

karellen

Well-Known Member
Περιοχή
Καλαμάτα
Μοτοσυκλέτα
GS 1200 '09
KLR 600 '84
Dax 80 '90
To εχω δει κι εγω......μαλιστα μετα τα 380 km ακουω κι ενα θορυβο κατι σαν τακ-τακ-τακ.......μηπως ειναι ο χαρος που μου χτυπαει την πορτα???lollollol​
Όχι.
Έπρεπε να βάλεις δευτέρα.

nikospatra

Member
Περιοχή
ΠΑΤΡΑ
Μοτοσυκλέτα
R1200 GS LC
Δυστυχώς όσες προσπάθειες έκανα και με ότι τρόπους διαθέσιμους βρήκα, δεν κατόρθωσα ποτέ να το μηδενίσω..έχει μείνει κολλημένο στα 299...
Αν δεν κάνω λάθος το νέο software της GARMIN δεν σου δίνει πλεον αυτην την δυνατότητα (όχι βέβαια πως δούλευε με το παλιό...).

dretsas

Well-Known Member
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Μοτοσυκλέτα
1200 GS
View attachment 27878 Είναι λογικό ;
Για αυτό χάνεσαι βρε τόσο καιρο το μηχάνημα φταίει.....
Παιδιά την μέση ωριαία την βγάζιε με στοιχεία οτυ gps κάποια στιγμή να χάσει το σήμα οι υπολογισμοί που κάνει έιναι για τα πανηγύρια.Τα άλλα δεδομένα,κάυσιμο κ.λ.π. τα παίρνει και από τον εγκέφαλο της μηχανής και ίσως να είναι πιο αξιόπιστα

Gasgs

Administrator
Μέλος ΔΟ
Περιοχή
Kifisia
Μοτοσυκλέτα
R1200GS πρώην karatoybanos
Δεν διαθέτω LC αλλά το Garmin μου δείχνει 980 χλμ τελική. Το είχα πάρει μαζί μου σε αεροπλάνο!!!!!!!!!!!
Την επόμενη φορά.θα διακτινιστείς