Προσφορα της ΒΜW Σφακιανακης Motorrad Service

Συζήτηση στο φόρουμ 'Εξουσιοδοτημένοι αντιπρόσωποι ΒMW' που ξεκίνησε από το μέλος Akis, στις 9 Ιουλίου 2014.

1. makis67

makis67 Well-Known Member

Περιοχή:
    Khfhsia
    Μοτοσυκλέτα:
    BMW GS1200 ADV 2008
    παντως παιδια οπως ειπε και το παλικαρι πιο πανω @gs1100n κι εμενα με πηραν τηλεφωνο και εχω παει μονο μια φορα και μαλιστα Αυγουστο για μια αλλαγη λαδιων .....ουτε καν σερβις ......

2. nikosgorilla
    On

nikosgorilla

Περιοχή:
    athens
    Μοτοσυκλέτα:
    GS 1200 ADVENTURE LC 2016
    Έκλεισα και γω αισιος 10.000 έτοιμος για το σέρβις Παρασκευή στο γνωστο σημείο.

Sent from my iPhone using Tapatalk

3. THANOSEOD
    On

THANOSEOD Well-Known Member

Μοτοσυκλέτα:
    R 1200 GS ADV '10
    Για πάμε και για το 2018!!!

Παρασκευή 02/02/18

Service 70000χλμ

ΝΜΧ-210

Ευχαριστώ

Grigoris GS and Akis like this.
  4. capitano

capitano New Member

Περιοχή:
    ΚΟΡΙΝΘΟΣ
    Ερώτηση για σέρβις 20.000 χλμ. σε gs1200lc mont. 2013 στον Παναγιωτόπουλο. Έκπτωση 0%. Κόστος 270 ευρώ.
    Ερώτηση για σέρβις 20.000 χλμ. σε gs1200lc mont. 2013 στον Σφακιανάκη. Έκπτωση 15%. Κόστος 280 ευρώ !!!
    Οι ερωτήσεις έγιναν από τον γράφοντα σήμερα το μεσημέρι με διαφορά 5 λεπτών.
    Μου διαφεύγει κάτι ;;;;

5. kf4

kf4 Active Member

Περιοχή:
    Athens
    Μοτοσυκλέτα:
    R1200 GS2011
    Ελεύθερη αγορά.

Στάλθηκε από το SM-T585 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

giamar likes this.
  6. capitano

capitano New Member

Περιοχή:
    ΚΟΡΙΝΘΟΣ
    Ελεύθερη αγορά, προφανώς σημαίνει, παραμύθι προσφορές για μας τους αφελείς.

Guppy and Boxer like this.
  7. NIKOLAS86

NIKOLAS86 New Member

Περιοχή:
    Athens
    Χωρίς να μαι σιγουρος( ας με επιβεβαιώσουν η διορθώσουν κάποιοι πιο γνωστές) θεωρώ οτι ως μέλη του επίσημου δικτύου οφείλουν στα στάνταρ πακέτα να συμφωνούν ως προς την τιμή. Ο πελάτης μετά ας διαλέξει σύμφωνα με την ποιότητα. Δεν κατανοώ γιατί να υπάρχει διαφορά 60€( χωρίς έκπτωση) ανάμεσα στα δυο καταστήματα. Μήπως έχεις κάποιο ιστορικό που είδαν στο ενα κατάστημα και Οχι στο άλλο; Για παράδειγμα βαλβολίνες διαφορικού η κάτι αντίστοιχο;

8. capitano

capitano New Member

Περιοχή:
    ΚΟΡΙΝΘΟΣ
    Ακριβώς τα ίδια πράγματα, τα οποία αναφέρθηκαν αναλυτικά κι απ΄τον ένα και απ΄τον άλλο υπεύθυνο ( Παναγιωτόπουλου και Σφακιανάκη ). Όοοτι ακριβώς προβλέπεται από το βιβλίο του κατασκευαστή για το σέρβις των 20.000 χλμ. Oι ερωτήσεις έγιναν τηλεφωνικώς καθ΄ότι διαμένω επαρχία. ( Χμμ !! με το δίκιο τους να με θεωρούν βλαχαδερό έ;; )

Last edited: 12 Μαρτίου 2018
    Boxer likes this.
  9. kon/nos
    On

kon/nos Active Member

Περιοχή:
    ΑΘΗΝΑ
    Μοτοσυκλέτα:
    1200GS
    Εγω και ακριβοτερος να ηταν ο Παναγιωτοπουλος εκει θα πηγαινα...

Ετυχε να μου βγαλουν ζημια στον Σφακιανακη 2.000ευρω(και μαλιστα να παω να το παρκαρω το μηχανακι να μην κυκλοφορω) και ο Παναγιωτοπουλος την επομενη μερα που πηγα απο εκει δεν την ειδε.
    Με βεβαιωσε οτι ολα ειναι ΟΚ και μου εκανε και την ανακληση του μουαγιε που δεν μου εκανε ο Σφακιανακης για να μην κανει χειροτερη την ζημια.
    Ολα αυτα τα λεω με παραστατικα.,καθως ηταν στο σερβις των 40κ
    Τωρα εχω 40.000χλμ μετα την επισκεψη στον Σφακιανακη, και δεν εχω δωσει ουτε ενα ευρω για τις ζημιες που μου εβγαλε...

Υπαρχουν και αλλα που δεν λεγονται δημοσια γιατι δεν εχω παραστατικα και αποδειξεις στα χερια μου.

Αρα η διαγνωση η ετυχε η (δεν) πετυχε.....

stavros6771 likes this.
  10. capitano

capitano New Member

Περιοχή:
    ΚΟΡΙΝΘΟΣ
    Συγγνώμη αλλά αυτό που προσπαθώ να καταλάβω είναι άλλο. Που είναι η προσφορά; Το ποιό θεωρεί ο καθ΄ένας καλό συνεργείο είναι άλλη συζήτηση. Το αν θέλεις πας, αν δε θέλεις, όχι, επίσης είναι άλλη συζήτηση και σίγουρα κάποιος θα το πετάξει κι αυτό . Εγώ όμως θα ξαναρωτήσω. ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ Η ΠΡΟΣΦΟΡΑ;;;; Είμαι πάλι υπερβολικός που δε δέχομαι να με δουλεύουν;;

kon/nos likes this.
  11. kon/nos
    On

kon/nos Active Member

Περιοχή:
    ΑΘΗΝΑ
    Μοτοσυκλέτα:
    1200GS
    Εχεις δικιο ειναι άκυρη η παράθεση μου..
    Απλα θελω να εξηγησω πολλα πραγματα δεν ειναι θέμα τιμής.
    Αλλα εχεις δικιο αλλο ειναι το θέμα.
    Όσο για το αλλο καλα κανεις και ψάχνεσαι...

capitano likes this.
  12. sirax

sirax Well-Known Member

Περιοχή:
    Argos
    Μοτοσυκλέτα:
    1200 adv '08
    @capitano Προφανώς υπάρχει θέμα. Τους σηκωσαμε ψηλά. Μπορούμε να τους ξαναχαμηλώσουμε
    Άνετα οι συντονιστές του φόρουμ μπορούν να επαληθεύσουν την προσφορά και να τους βάλουν στην "θέση" τους.
    Ο Παναγιωτόπουλος είναι leader

13. kostas

kostas Well-Known Member

Περιοχή:
    Ορεστιάδα
    Μοτοσυκλέτα:
    R1200GS
    Vespa lx
    Δεν εκπλήσσομαι καθόλου!

Εγώ πήρα γεύση από την εξυπηρέτηση της εταιρίας και τους ξακουστούς μηχανικούς , με άδειο συνεργείο δεν έγινε ένα σέρβις που είχα πάρει και τηλ από 1000χλμ μακρυά λόγω διακοπών. (Από τις 4 που έκλεινε είχαν σταματήσει από τις 1).

Ο Παναγιώτοπουλος μόνο που είναι στο συνεργείο και ελέγχει ότι μπαίνει και ότι βγαίνει όπως αναφέρθηκε και ακριβότερος να είναι το αξίζει !

Καλό θα ήταν αν κυνηγάμε τιμή να γίνεται μια έρευνα πριν και όχι μετά.

14. Akis

Akis The World is yours...

Περιοχή:
    Athens
    Μοτοσυκλέτα:
    Μπεεεεεεεμβεεεε
    HONDA C 90 84'
    Γιωργο,το θεμα που ανεβασες μου κινησε την περιεργεια και πολυ καλα εκανες και το ανεβασες.Επικοινωνησα λοιπον με το service του Σφακιανακη και υστερα απο αρκετες ερωτησεις και απαντησεις το θεμα λυθηκε.....ο ανθρωπος που μιλησες εκανε αναριθμητισμο και σου εδωσε εντελως λαθος τιμη.

Οι κανονικες τιμες λοιπον για το φορουμ και για ενα service των 20.000 για lc ειναι:

-Τιμη ανευ εκπτωσης 260euro
    -Τιμη μετα απο την εκπτωση του φορουμ 221euro

Στις τιμες συμπεριλαμβανονται εργασια,ανταλλακτικα και φπα.

Μπορεις λοιπον να επικοινωνησεις παλι και μιλωντας με τον υπευθυνο του service να σε κατατοπισει...wink

tsak8, Eftixis, capitano and 8 others like this.
  15. karellen
    On

karellen Active Member

Περιοχή:
    Καλαμάτα
    Μοτοσυκλέτα:
    GS 1200 '09
    KLR 600 '84
    Dax 80 '90
    Μπράβο Άκη.

Eftixis, dretsas, capitano and 2 others like this.
  16. capitano

capitano New Member

Περιοχή:
    ΚΟΡΙΝΘΟΣ
    Αγαπητέ φίλε, ακριβώς αυτό κάνω. Έρευνα πριν επιλέξω συνεργείο. Και διαβάζοντας τόσο καιρό για τις σούπερ προσφορές του Σφακιανάκη με τις τρελλές εκπτώσεις ύψους 15% σε όλα, λέω ας ρωτήσω. Και ανακαλύπτω ότι είναι πιό ακριβός μετά την ΄΄ έκπτωση΄΄, απο άλλο συνεργείο που δεν κάνει εκπτώσεις. Τονίζω οτι μιλάμε για το τυπικό σέρβις των 20.000 χλμ. και τις ίδιες εργασίες που απαριθμήσαμε μία προς μία και με τους δύο υπευθύνους.
    Τουλάχιστον αυτή τη φορά δε θα χρειαστεί ν΄αποδείξω οτι δεν είμαι ελέφαντας.

kostas and jliordos like this.
  17. NIKOLAS86

NIKOLAS86 New Member

Περιοχή:
    Athens
    Επαναπροσδιορισμός κόστους και τιμής του προϊόντος. Σωστή κίνηση από μέρους τους. Πάντως εγώ δεν μπορώ να στηρίξω το θέμα σε ενα λάθος πράξεων. Δηλαδή τι λάθος έκανε και αντί για 260 χρέωσε 350( πριν την έκπτωση). Τέλος πάντων εγώ διατηρώ επιφυλάξεις εφεξης. Μετά από αυτά ΣΚΟΡΔΑΣ και ξερό ψωμί παλι

capitano likes this.
  18. Akis

Akis The World is yours...

Περιοχή:
    Athens
    Μοτοσυκλέτα:
    Μπεεεεεεεμβεεεε
    HONDA C 90 84'
    Αγαπητε Νικο δικαιωμα στο λαθος εχουν ολοι οι ανθρωποι,αρκει να το αναγνωριζουν.....smile
    Παρ'αυτα το θεμα που προεκυψε δεν εχει να κανει με την ποιοτητα των εργασιων του συγκεκριμενου συνεργειου αλλα με τις παρεχομενες εκπτωσεις του φορουμ.Οσο για την ποιοτητα,ελευθερος ειναι ο καθενας μας να κανει την επιλογη του.

dretsas and jliordos like this.
  19. NIKOLAS86

NIKOLAS86 New Member

Περιοχή:
    Athens
    Συμφωνώ αγαπητέ ακή. Για αυτό τον λόγο και επιφυλάσσομαι δεν απορρίπτω αλλα σιναμα παραμένω πιστος στον μέχρι τώρα τεχνικό που επιβλέπει τις μηχανες μου( πρώην και ΝΥΝ).
    Παρόλα αυτά θεωρώ οτι ειναι μεγάλη η διαφορά στα χρήματα και θα έπρεπε να αναγνωριστεί το λάθος εν τη γενεση του. Μόνο και μόνο εμπειρικα ενα service 20k γνωρίζει ενας υπαλληλος ποσό κοστίζει. Ας θεωρήσουμε λοιπόν οτι ήταν λάθος κι Οχι αδιαφορία τύπου « 30 πάνω 30 κατω δεν τρέχει κάτι. Όσον αφορά την προσφορά του club ζήτω συγνώμη. Κατάλαβα κάτι λάθος η το πιασα μάλλον από την μέση με το αρχικό ποστ του capitano. Πάντως η ποιότητα πλέον ειναι δεδομένη και επιβάλλεται από την BMW. Το κάτι παραπάνω ειναι για μένα που μετραει(Βλ. Good will, διαπροσωπικές σχέσεις, συμπεριφορά, αποκατάσταση βλαβών κλπ). Πολλά είπα καλή συνέχεια.... πάντα φιλικά προς ολους

20. capitano

capitano New Member

Περιοχή:
    ΚΟΡΙΝΘΟΣ
    Καλησπέρα και πάλι. Κατ΄αρχήν θέλω να ευχαριστήσω το σύντροχο Άκη για το ενδιαφέρον που επέδειξε και την επικοινωνία του - ως υπεύθυνου του φόρουμ; - με το σέρβις Σφακιανάκη, προκειμένου να δοθούν εξηγήσεις και να εξακριβωθεί αν υπάρχει έκπτωση πραγματική ή πρόκειται για δήθεν έκπτωση που μας πασάρετε με την ελπίδα, από μέρους του καταστήματος, οτι κανένας δε θα μπει στον κόπο να ρωτήσει και κάπου αλλού. ( Θεωρώ απαραίτητο να ευχαριστήσω τον σύντροχο Άκη για πολύ συγκεκριμένο λόγο. Κι αυτός δεν είναι άλλος από την αντιμετώπιση που είχα από άααλλους ΄΄συντρόχους΄΄, όταν τόλμησα να θίξω θέμα με κατάστημα από το οποίο αγόρασα ανταλλακτικό ΕΝΤΕΛΩΣ ακατάλληλο και επικίνδυνο για προστασία μοτοσυκλέτας, το οποίο εξακολουθεί να πωλείται. Οι καλοί εκείνοι ΄΄σύντροχοι΄΄, αφού προσπάθησαν να με βγάλουν τρελό και να διαψεύσουν ακόμα και την εικόνα, με λοιδώρησαν, με ειρωνεύτηκαν, και στο τέλος με απείλησαν με ή χωρίς κάλυψη. Όσοι δε επέλεξαν να σχολιάσουν αυτό που έβλεπαν και τίποτα περισσότερο, είχαν την ίδια τύχη εξαναγκαζόμενοι να αποχωρήσουν από το θέμα το οποίο, ούτως ή άλλως ΄΄έκλεισε΄΄. Αυτό που κρατάω όμως είναι οτι ουδ΄ένας επέλεξε να κάνει αυτό που έκανε ο Άκης, δηλ. να μιλήσει μαζί τους, για ένα πρόβλημα που έχει κάποιο μέλος τους. Αρκετά όμως με τα παλιά, αλλά θεώρησα απαραίτητο να αναφερθούν ώστε να γίνει αντιληπτό προς τι οι ευχαριστίες μου ). Ωστόσο θα είχε ενδιαφέρον να ξέραμε την αλληλουχία των πολλών ερωταπαντήσεων μεταξύ του καλού φίλου Άκη και του υπευθύνου μέχρι να βρεθεί το λάθος. Επίσης ενδιαφέρον θα είχε να ξέραμε το ποσό που κατέβαλε - αν υπάρχει - άλλο μέλος που έκανε πρόσφατα το ίδιο σέρβις. Τέλος, θέλω να καταστήσω σαφές οτι δεν απορρίπτω το ενδεχόμενο λάθους, όμως επειδή δεν έχω καμιά διάθεση να κρυφτώ πίσω από το δάχτυλό μου ( που να χωρέσω άλλωστε ), ούτε μ΄αρέσει να στρογγυλεύω τα πράγματα θα ομολογήσω οτι ο αστερίσκος μπήκε ( θέλετε να το πείτε επιφυλακτικότητα, θέλετε καχυποψία ; Πείτε το. Δε φταίω εγώ. Οι περιστάσεις ). Τώρα και όσον αφορά στη συνέχεια, όλα θα εξαρτηθούν από τη νέα μας επικοινωνία και την περαιτέρω εξυπηρέτηση που θα μου παρασχεθεί. Άλλωστε στο χέρι του καθ΄ενός είναι να σε κερδίσει, στο χέρι του και να σε κάνει να τρέχεις χιλιόμετρα μακρυά στο άκουσμα του ονόματός του και μόνο. Από μέρους μου, πάντως, υπάρχει όλη η απαιτούμενη καλή διάθεση. Αυτά και καλό βράδυ, γιατί βλέπω και πάλι κάποιοι να κράζουν γιά τα σεντόνια μου.

Μοιραστείτε τη σελίδα

Users Viewing Thread (Users: 0, Guests: 0)

Free JavaScript from