Πάτρα - Πύργος -Καλαμάτα

Συζήτηση στο φόρουμ 'Ιδέες και σχόλια' που ξεκίνησε από το μέλος Gous, στις 10 Ιανουαρίου 2018.

1. Gous

Gous Member

Περιοχή:
    Καλαμάτα
    Μοτοσυκλέτα:
    F800 Gs
    Καλησπέρα σε όλους,

σήμερα έκανα μετά απο καιρό το ταξίδι Καλαμάτα -Πύργος - Πάτρα και πίσω...ενα εχω να πω...ΜΑΚΕΛΕΙΟ...!!!!!΄Όλα ειναι δρόμος........

Χειρότερος δρόμος δεν πρεπει να υπάρχει...ο κωλοσουρτης και ο αχλαδόκαμπος είναι καλυτερος ειλικρινά!!ειχα να το κάνω απο τα 18 μου (Στα ντουζένια δε μασας απο ρίσκο και ταλιμπάν στο δρόμο) αλλα ρε παιδιά έπαθα σοκ!
    Αγρότες με τρακτόρια χυμα στο δρόμο και απο πίσω φορτηγά, σκυλιά,γατιά, αρνιά...προσπεράσεις στα τυφλά, αστυνομία πουθενά, φωτισμός ανεπαρκείς λακούβες παντού και γενικά μια κούραση χωρίς λόγο για 200 και κατι χιλιόμετρα....
    και το ερώτημα μου ειναι το εξής...επειδή αυτον το μήνα και τον αλλο πρεπει να το κάνω αρκετές φορές το ταξίδι, έχει δοκιμάσει κανείς να πάει Πάτρα - Κόρινθο - Τρίπολη - Καλαμάτα;;; αξίζει;; είναι αρκετά μεγαλύτερη η απόσταση πλέον με τον νέο δρόμο;;διόδια τι παίζει;

Eftixis likes this.
  2. karellen
    On

karellen Active Member

Περιοχή:
    Καλαμάτα
    Μοτοσυκλέτα:
    GS 1200 '09
    KLR 600 '84
    Dax 80 '90
    Χαχαχα την επόμενη φορά που θα τον ξανακάνεις δεν θα κουραστείς τόσο.Οκ θέλει λίγο προσοχή λόγω απείρων διασταυρώσεων αλλά τουλάχιστον το κομμάτι από Καιάφα και κάτω είναι όμορφο.
    Μέσω Κορίνθου είναι πολλά τα χλμ και ενα περίδρομο διόδια.

Eftixis likes this.
  3. Gous

Gous Member

Περιοχή:
    Καλαμάτα
    Μοτοσυκλέτα:
    F800 Gs
    ειναι η δευτερη φορα μεσα στο μηνα και λεω την πρωτη οκ θα ειμαι κουρασμενος δεν τον εκλαμβανω ως δεδομενο.....ειχε περασει και καιρος...το ξανακανα σημερα το πρωι και παλι πισω...ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ απλα!!!τι. να κανω την ομορφια αν ειμαι στην τσιτα ολη την ωρα μην πεταχτει κανα αλογο η κανα αρνι πανω μου ρε συ @karellen....

4. Alpe

Alpe Administrator Staff Member

Περιοχή:
    Πατρα
    Μοτοσυκλέτα:
    R 1200 GS Adv Lc
    Πρεπει να σε τιμωρήσω κανονικά που δεν με ειδοποιησες. Ζω κ εργάζομαι στην περιοχή κ χρησιμοποιώ το δίκτυο Πατρα - Πύργος σχεδόν καθημερινά. Με αυτα που αντιμετωπίζω κάθε μερα μαλλον μπορώ να πάρω δίπλωμα πιλότου.
    Οποτε εχεις χρόνο κερνάω καφε κ οτι αλλο.

Gous and Eftixis like this.
  5. Alpe

Alpe Administrator Staff Member

Περιοχή:
    Πατρα
    Μοτοσυκλέτα:
    R 1200 GS Adv Lc
    Το κομμάτι Πατρα, Κόρινθος, Τρίπολη, Καλαματα ειναι τελειως διαφορετικό κομμάτι.
    Ειναι ολο εθνική αρτηρία. Δεν εχει να δείξει κατι αλλα πας με ασφαλεια

Eftixis likes this.
  6. karellen
    On

karellen Active Member

Περιοχή:
    Καλαμάτα
    Μοτοσυκλέτα:
    GS 1200 '09
    KLR 600 '84
    Dax 80 '90
    Έκανα 2 χρόνια σχεδόν 117 Ανδραβίδα και είχα και το DT μαζί μου.Κάθε ΣΚ κατέβαινα Καλαμάτα αλλά και Πάτρα συχνότατα.Το καλοκαίρι με τα τρακτέρ και τις τομάτες-αραποσίτια είναι κόλαση ο δρόμος.

Gous and Eftixis like this.
  7. Gous

Gous Member

Περιοχή:
    Καλαμάτα
    Μοτοσυκλέτα:
    F800 Gs
    ζητω ταπεινα συγνωμη admin :)
    ηρθα κ εφυγα στο αστραμα, υποσχομαι την επομενη (δεν ξεχνω οτι σε ειχα πριξει οταν κλειδωνε το account χωρις λογο και σου εστελνα μηνυματα στο facebook) οποτε κερασμενος κιολας!

giamar and Alpe like this.
  8. Gous

Gous Member

Περιοχή:
    Καλαμάτα
    Μοτοσυκλέτα:
    F800 Gs
    Ναι το γνωριζω...γι αυτο ρωταω αν το εχει κανει κανεις και συμφέρει..δλδ τουλαχιστον χρονικα γιατι απο διοδια εχει ενα σκασμο...

Μοιραστείτε τη σελίδα

Users Viewing Thread (Users: 0, Guests: 0)

Free JavaScript from