ΜΠΑΤΑΡΙΕΣ ΟDYSSEY-MOTOBATT-YUASA-EXIDE (ΑΝΑΝΕΩΜΕΝΗ ΠΡΟΣΦΟΡΑ)

Συζήτηση στο φόρουμ 'Εξοπλισμός μοτοσυκλέτας - αναβάτη' που ξεκίνησε από το μέλος e-kiriazis, στις 18 Οκτωβρίου 2016.

1. jmar
    On

jmar Active Member

Περιοχή:
    ΧΑΝΙΑ
    Μοτοσυκλέτα:
    R 1200 GS '09
    Αυτός είναι απλά επειδή είναι κοντοχωριανος ( δεν τον ξέρω προσωπικά) μου την αφήνει 100 από 125 (του είπα να κάνει καμιά προσφορά για το φόρουμ αλλά μου λέει δεν μπορώ τόσο χαμηλά)
    1 χρόνο δίνει εγγύηση ο ίδιος αλλά τα 3 είναι αν σταλεί στην εταιρεία στο εξωτερικό και ελεγχθεί ( με μεταφορικά όμως δεν ξέρω τι γίνεται)
    Απλά δεν ξέρω καθώς οι λιθιου είναι σε πρώιμο στάδιο (σε μηχανές) συνήθως τις βάζουν στα enduro λόγω βάρους
    Αυτός την έχει βάλει σε ένα 990 που έχει

Btls and giamar like this.
  2. giamar
    On

giamar Well-Known Member

Περιοχή:
    Κατερινη
    Μοτοσυκλέτα:
    R 1200 GS

Astrea 100
    Συντροχος απο Σαλονικα τη φοραει καιρο και ειναι πολυ ευχαριστημενος.
    Σε μοντελο του '06.
    Αλλα αντε και την πηρες ,δε θες κι ενα καταλληλο φορτιστη ;
    Οποτε παμε στο 200αρι κοντα

Στάλθηκε από το A5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Btls likes this.
  3. yannis0030

yannis0030 Member

Μοτοσυκλέτα:
    Gs 1200 2007
    Θέλω απλή και δοκιμασμενη μπαταρία, χωρίς υπερβολές σε αμπερ λόγω ευαίσθητων κυκλωματων του μοτοσακό και για είναι σε θέση το δυναμό να προλαβαίνει να την φορτίσει με μια μικρή βόλτα χωρίς την ανάγκη ειδικού φορτιστή..ααα..και χωρίς να δώσω 170 ευρω..γίνεταιιιιιιι;;;;

Btls likes this.
  4. yannis0030

yannis0030 Member

Μοτοσυκλέτα:
    Gs 1200 2007
    Σπεραα, πήγα στα παιδια σήμερα, βάλαμε YUASA, φαίνεται σούπερ, εξαιρετική εξυπηρέτηση, απίστευτη τιμή ειδική για το φόρουμ, επαγγελματίες τα παιδια, κρίμα που δεν τους ήξερα να παω και το αμάξι που πήγα άλλου και με κορόιδεψαν..

Gasgs, giamar and dretsas like this.
  5. DoctorAbo

DoctorAbo Member

Περιοχή:
    Athens
    Μοτοσυκλέτα:
    R 1200 GS 04
    Εγώ χρησιμοποιούσα από το 08 σταθερά Yuasa YTX 14 BS η οποία όμως το δεύτερο χειμώνα πάνω στο μηχανάκι παίθενε και αυτό ήταν πρόβλημα. Τη προηγούμενη εβδομάδα λοιπόν ψώφησε πάλι η Yuasa του 12/16 παρακαλώ και πήγα τον Κυριαζή που είναι κοντά μου και με πόνο καρδιάς έβαλα μια Odyssey PC 535, προς 155€ η μπαταρία πλέον 10 € εργατικά για να της πριονίσουν τις ψύκτρες απ τα δυο πλαϊνά της για να χωρέσει στη θήκη της μηχανής. Θεώρησα πως αν όντως βγάλει τρια με τέσσρα χρόνια είμαι στο ίδιο κόστος με τη Yuasa αλλά χωρίς τον μπελά και το άγχος.
    Αυτό που με εντυπωσίασε με το που την έβαλα όμως είναι το μεγάλο cranking power (δύναμη εκκίνησης). Παρατήρησα λοιπόν ότι το μοτέρ παίρνει πολύ πιο εύκολα και γρήγορα και επιπλέον δεν ταλαιπωρεί το abs . Με τν Yuasa έβαζες μπρος αλλά για 2 - 3 δεπτερόλεπτα το λαμπάκι του abs αναβόσβυνε γρήγορα και όταν η τάση σταθεροποιείτο επέστρεφε στο σωστό ρυθμό το λαμπάκι μέχρι να οπλίσει το σύστημα. Προφανώς λοιπόν, από δω και μετά δε θα καταπονείται η πλακέτα του abs.

6. giotis

giotis

Yuasa απο Κυριαζη συμπληρωμενοϛ 3οϛ χρονοϛ και με τακτικα διαστηματα ακινησιαϛ στο R1200R μου, ακομη εχω ζωηρη εκκινηση χωριϛ προβληματα.
    Τοτε ηταν και απο τιϛ οικονομικεϛ επιλογεϛ.

7. Thyrios

Thyrios Member

Περιοχή:
    Καλαματα
    Μοτοσυκλέτα:
    R1200gs adve
    Yuasa και εγώ από Κυριάζη με την έκπτωση του forum εξυπηρετικοτατη από το τηλεφωνο

Papadopaidi, giamar and Gasgs like this.
  8. predator1200

predator1200

Μετα απο 7 χρονια η odyssey αντικατασταθηκε με καινουρια στον Κυριαζη με εκπτωση forum (155 ευρω)!
    Αψογοι επαγγελματιες και παμε για την επομενη 7ετια!

Gasgs and giamar like this.
  9. lampros22

lampros22

Αλλαγη της εργοστασιακής μπαταρίας R1200GS σήμερα στον Κυριαζή με Μοttobat στα 85 ευρώ. Άψογη εξυπηρέτηση από τα παιδία στο τηλέφωνο και στην τοποθέτηση . Ευχαριστώ !

10. mentzof

mentzof New Member

Μοτοσυκλέτα:
    R1150GS 01
    Καινούριος Οδυσσέας PC680 σε προνομιακή τιμή 148€(ας είναι καλά η αποζημίωση απ' το παλιό gs)
    Τσακ μπαμ

Μοιραστείτε τη σελίδα

Users Viewing Thread (Users: 0, Guests: 0)

Free JavaScript from