Κοπη πιτας Θεσσαλονικη Σαββατο 5 Φεβρουαριου

Gasgs

Administrator
Μέλος ΔΟ
Περιοχή
Kifisia
Μοτοσυκλέτα
R1200GS πρώην karatoybanos
Ευχαριστούμε τον Κωστή για την σκέψη να κόψουμε έστω οικογενειακά την βασιλόπιτα φέτος.
Χαρά μας που ήρθαν 3 φίλοι (Γιώργος, Γιάννης, Αλέκος) από μακριά, ειδικά ο γεροβάτραχος, ήρθε από Αθήνα να μας συναντήσει.

Επειδή το φλουρί μου έρχεται για τρίτη συνεχόμενη φορά να πω ότι τίποτε δεν είναι στημένο, απλά για κάποιο λόγο με θέλει.

Το φετινό δώρο αυτός ο φορτιστής στην επόμενη συγκέντρωση του φόρουμ που θα παρευρεθώ, θα δωθεί με κλήρωση σε κάποιον τυχερό.
Να είμαστε καλά και να βολτάρουμε αρκετά, αν και ανέβηκε η βενζίνη στο Θεό. Big laugh
Καλή μοτοχρονιά με υγεία σε όλους !!!
Γιαννη καλή χρονιά και πάντα τυχερός !!!

Συγχαρητήρια για τη σκέψη να βάλεις σε κλήρωση το φορτιστή!!

Michael75

Well-Known Member
Περιοχή
Athens
Μοτοσυκλέτα
R1200 GSA '07
Το δώρο .

Στάλθηκε από το SM-G991B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Νταξ ….κάραστημένο παλι κανόνισε ο @lampakias

Προδρομος

Well-Known Member
Περιοχή
ΒΥΡΩΝΑΣ
Μοτοσυκλέτα
R1200GS
Πολλα μπραβο σε οσους παρευρεθηκαν στην κοπη της πιτας.
Ακομα περισσοτερα στον Κωστη για την ιδεα αλλα και την οργανωση.
Και του χρονου με υγεια σε ολους.
Οσο για τον Γιαννη....μαλλον τον αγαπαει ο Θεος.

lampakias

Moderator
Μέλος ΔΟ
Περιοχή
Θεσσαλονικη
Μοτοσυκλέτα
R1250GS ADV 2019
Καλημέρα στην παρέα
Θα ήθελα να ευχαριστήσω όσους παρευρέθηκαν στην κοπή της πιτας μας και ειδικά τον @Fro(g)y και @apapadopoulos που ήρθαν από μακριά για την παρέα
Ήταν μια πολύ όμορφη βραδιά και ελπίζω σύντομα να ξαναβρεθούμε

Chris Tetr

Well-Known Member
Περιοχή
Μαρούσι- Λευκάδα
Μοτοσυκλέτα
Lambretta Li 150 2s 1961 R 1200 GS 2009
Μπράβο σας !! Πανέμορφες παρουσίες , χαμογελαστές φατσούλες με ζωντάνια και αισιοδοξία !!
Μπράβο στον lampakias για την μάζωξη , και στον Γιάννη για την όμορφη κίνηση !!
Μπράβο και στους χιλιομετροφάγους φίλους που παραβρέθηκαν στην οργάνωση !!
Καλή χρονιά με υγεία φιλαράκια!!!!

jliordos

Well-Known Member
Περιοχή
Πόλη του φραπέ
Μοτοσυκλέτα
BMW R1200GSA TRIPLE BLACK
Νταξ ….κάραστημένο παλι κανόνισε ο @lampakias
Εδώ φίλε μόνο στημένα παίζουν. Δεν υπάρχει φυσιολογική ροή. Του Κώστα είπα πριν την πίτα ή θα βγει σε εμένα το φλουρί ή απέχω. Ε τι να κάνει το παλικάρι, ενέδωσε στον εκβιασμό μου.

Έλα στην επόμενη μάζωξη (αν πάψεις να δουλεύεις ποτέ) και τότε μπορεί να είσαι ο επόμενος τυχερός για να παραλάβεις το δώρο σου.

Έλεγα να κάνω ένα Giveaway αλλά έχω λίγους ακόλουθους στο instagram ρε γαμωτο.

spaniak

Well-Known Member
Περιοχή
Λευκάδα
Μοτοσυκλέτα
F800 GS, 2008
Χθες να ξες ,είχαμε την καλή σου την κουβέντα στην παρέα με τον @Fro(g)y
Να ξες πόσο σας ζήλευα ρε φίλος , όλα τα καλύτερα παιδιά, αλλά ας όψεται γμτ. Τουλάχιστον θα έχω τη χαρά να μου τα εξιστορησει η αφεντιά του αύριο. Ναμαστε καλά να ανταμωνουμε έστω και για λίγο.

karellen

Well-Known Member
Περιοχή
Καλαμάτα
Μοτοσυκλέτα
GS 1200 '09
KLR 600 '84
Dax 80 '90
Αυτά είναι τα ωραία!
Μπράβο παιδιά σε όλους για την όμορφη 'οικογενειακή' συνάντηση και στον Κώστα που την οργάνωσε,είναι παραπάνω από σίγουρο ότι περάσατε καλά.
Και του χρόνου να είστε γεροί και να ανταμώσουμε όλοι στην όμορφη Θεσσαλονίκη.

zimiaris

Well-Known Member
Περιοχή
ΑΘΗΝΑ
Μοτοσυκλέτα
F800 GS
Το δώρο .

Στάλθηκε από το SM-G991B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Μπράβο Ιωάννη καλή μοτοχρονια

Στάλθηκε από το SM-G975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

zimiaris

Well-Known Member
Περιοχή
ΑΘΗΝΑ
Μοτοσυκλέτα
F800 GS
Εδώ Αθήνα τίποτα ούτε σπανακόπιτα δεν κόψαμε.. Ίσως του χρόνου να είμαστε καλά και να γιορτάσουμε όλοι μαζί

Στάλθηκε από το SM-G975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Fro(g)y

Well-Known Member
Περιοχή
Ηλιούπολη - Αθήνα
Μοτοσυκλέτα
BMW F800 GS ADV
Το γέροβατραχοκορμί άρχισε να διαμαρτύρεται έντονα μετά το εργοτάξιο σωληνουργίας της ''Φάντα Ρεάλ'', κάπου πριν τα ''χλωρά βούρλα'' teethΤι στο δαίμονα, πόσο να αντέξει με θερμ. από (0) έως (+2) εξωτ. θερμοκρασία!!! Μπαταρία είναι ο ''μαμημένος'' οργανισμός, εξαντλήται χωρίς να υπάρχει τροφοδοσία!!! Με 120 χλμ. περίπου, η ΄''αλγεβρική'' συνισταμένη, δείχνει θερμ. - 20 βαθμ. εν κινήσει!!! Τα διόδια πρώτη φορά βάλσαμο!!! Και μόνον η στάση, σωτήρια γιά λίγα δευτερόλεπτα, ώστε τα δάκτυλα να υπακούσουν στις εντολές του σαλεμένου βατραχοεγκέφαλου!!! Το ίδιο βέβαια σκηνικό και κατά την επιστροφή από Εγναντία και ειδικά στα Τούνελ του Μετσόβου, όπου όλα τα καιρικά φαινόμενα, παρέλασαν μπροστά απ' την Μπουμπού, κρύο της ΄΄Άρκτου΄΄ (χιόνια τριγύρο), αέρας παγωμένος πλάγιος ισχυρός (αεροχείμαρος), βροχή μετά το Μέτσοβο και ''κερασάκι'' ομίχλη μετά τα Γιάννενα μέχρι Φιλιππιάδα!!! Και θα μου πεις, γιατί όλα αυτά ρε φρόγγυ;;; Οέο;;; Γιατί είχα ένα σκοπό!!! Να φτάσω σώος και αβλαβής (θεού θέλοντως) μιάς και με περίμεναν οι φίλοι μου επάνω στην ''μάνα μας'' Θεσσαλονίκη, με την χρυσή καρδιά τους να με υποδεχτούν και να κόψουμε την βασιλόπιτά μας!!! excited excitedbeerthankΚΟΥΑΞ!!! ΚΟΥΑΞ!!!

Υστ. Γιάννης (jliordos) Τι να πώ;;; Απέραντη ευγνωμοσύνη!!! Με περιέθαλψε το ορφανό βατραχάκι και με πήρε υπό την προστασία του!!! Ακόμη και στο οικονομικό κομμάτι!!! Ταπεινά, ο μεγάλος ''πατισάχ'' να του χαρίζει χρόνια πολλά και ευτυχία!!! Γιάννη, όταν ο δρόμος σε φέρει κατά Αντίρριο, ένα φιλόξενο βατραχόσπιτο θα σε περιμένει και όχι μόνον!!! worship

Υστ 2. Κώστας (lampakias) Ιωαννίδης!!! Απλά ηγέτης!!! Με όλα τα χαρίσματα που απορρέουν από αυτό!!! Έφερε εις πέρας την διοργάνωση και εκτέλεση αυτής, με άψογο τρόπο!!! Ευχαριστούμε Κώστα!!! Thumbs Up

Υστ. 3 Γιάννης (giamar), Χρήστος (mdoctor), Δημήτρης (Dimisp)!!! Αδέλφια, στην καρδιά μου σας έχω!!! hello hello

Υστ. 4 Γιώργος (Ifestos), Ανέστης (Ανεστης 78), χάρηκα που σας γνώρισα και τα είπαμε πάλι με τον Αλέξανδρο (apapadopoulos)!!!

Τέλος εύχομαι κάθε χαρά και ευτυχία σε εσας και τις οικογένειές σας, σύντομα δε να τα ξαναπούμε από κοντά!!! Τώρα, άν κάποιον παρέληψα να αναφέρω, σχωρνάτεμε!!! Γέρος, βάτραχος και ''τσιπουράτος'' με Μακεδονίτικο ''καζανάτο'', είμαι εδώ κάτω στην μοναξιά μου ο καψερός!!! roll eyecool coolwink Φιλιά πολλά μέχρι την επόμενη!!! Σας αγαπώ όλους!!! thank you

jliordos

Well-Known Member
Περιοχή
Πόλη του φραπέ
Μοτοσυκλέτα
BMW R1200GSA TRIPLE BLACK
Το γέροβατραχοκορμί άρχισε να διαμαρτύρεται έντονα μετά το εργοτάξιο σωληνουργίας της ''Φάντα Ρεάλ'', κάπου πριν τα ''χλωρά βούρλα'' teethΤι στο δαίμονα, πόσο να αντέξει με θερμ. από (0) έως (+2) εξωτ. θερμοκρασία!!! Μπαταρία είναι ο ''μαμημένος'' οργανισμός, εξαντλήται χωρίς να υπάρχει τροφοδοσία!!! Με 120 χλμ. περίπου, η ΄''αλγεβρική'' συνισταμένη, δείχνει θερμ. - 20 βαθμ. εν κινήσει!!! Τα διόδια πρώτη φορά βάλσαμο!!! Και μόνον η στάση, σωτήρια γιά λίγα δευτερόλεπτα, ώστε τα δάκτυλα να υπακούσουν στις εντολές του σαλεμένου βατραχοεγκέφαλου!!! Το ίδιο βέβαια σκηνικό και κατά την επιστροφή από Εγναντία και ειδικά στα Τούνελ του Μετσόβου, όπου όλα τα καιρικά φαινόμενα, παρέλασαν μπροστά απ' την Μπουμπού, κρύο της ΄΄Άρκτου΄΄ (χιόνια τριγύρο), αέρας παγωμένος πλάγιος ισχυρός (αεροχείμαρος), βροχή μετά το Μέτσοβο και ''κερασάκι'' ομίχλη μετά τα Γιάννενα μέχρι Φιλιππιάδα!!! Και θα μου πεις, γιατί όλα αυτά ρε φρόγγυ;;; Οέο;;; Γιατί είχα ένα σκοπό!!! Να φτάσω σώος και αβλαβής (θεού θέλοντως) μιάς και με περίμεναν οι φίλοι μου επάνω στην ''μάνα μας'' Θεσσαλονίκη, με την χρυσή καρδιά τους να με υποδεχτούν και να κόψουμε την βασιλόπιτά μας!!! excited excitedbeerthankΚΟΥΑΞ!!! ΚΟΥΑΞ!!!

Υστ. Γιάννης (jliordos) Τι να πώ;;; Απέραντη ευγνωμοσύνη!!! Με περιέθαλψε το ορφανό βατραχάκι και με πήρε υπό την προστασία του!!! Ακόμη και στο οικονομικό κομμάτι!!! Ταπεινά, ο μεγάλος ''πατισάχ'' να του χαρίζει χρόνια πολλά και ευτυχία!!! Γιάννη, όταν ο δρόμος σε φέρει κατά Αντίρριο, ένα φιλόξενο βατραχόσπιτο θα σε περιμένει και όχι μόνον!!! worship

Υστ 2. Κώστας (lampakias) Ιωαννίδης!!! Απλά ηγέτης!!! Με όλα τα χαρίσματα που απορρέουν από αυτό!!! Έφερε εις πέρας την διοργάνωση και εκτέλεση αυτής, με άψογο τρόπο!!! Ευχαριστούμε Κώστα!!! Thumbs Up

Υστ. 3 Γιάννης (giamar), Χρήστος (mdoctor), Δημήτρης (Dimisp)!!! Αδέλφια, στην καρδιά μου σας έχω!!! hello hello

Υστ. 4 Γιώργος (Ifestos), Ανέστης (Ανεστης 78), χάρηκα που σας γνώρισα και τα είπαμε πάλι με τον Αλέξανδρο (apapadopoulos)!!!

Τέλος εύχομαι κάθε χαρά και ευτυχία σε εσας και τις οικογένειές σας, σύντομα δε να τα ξαναπούμε από κοντά!!! Τώρα, άν κάποιον παρέληψα να αναφέρω, σχωρνάτεμε!!! Γέρος, βάτραχος και ''τσιπουράτος'' με Μακεδονίτικο ''καζανάτο'', είμαι εδώ κάτω στην μοναξιά μου ο καψερός!!! roll eyecool coolwink Φιλιά πολλά μέχρι την επόμενη!!! Σας αγαπώ όλους!!! thank you
Γιωργάρα να περνάς όμορφα και να είμαστε καλά να ανταμώνουμε. Χαρά και τιμή μας που μπήκες στην δύσκολη διαδικασία να ταξιδέψεις με αυτές τις συνθήκες για να σε δούμε και να μας
Καλή ξεκούραση στη θαλπωρή του ζεστού βατραχόσπιτου.
Εις το επανιδείν !!!