Καλοκαιρινή ενδυμασία...!!!

Συζήτηση στο φόρουμ 'Εξοπλισμός αναβάτη' που ξεκίνησε από το μέλος Georg_it, στις 12 Μαϊου 2017.

1. Georg_it

Georg_it Active Member

Περιοχή:
    Κρήτη
    Μοτοσυκλέτα:
    R1200GS
    Ευχαριστω παρά πολυ...!!
    Δεν εχω θέμα με τις μάρκες ειναι η αλήθεια, αλλά στην τελική δεν ειναι και χορηγοί μας για να τους διαφημίζουμε στο δρόμο φορώντας τα με κατι λογότυπα μεγαλύτερα και απο το προϊόν...!!! (Απλή παρατήρηση αυτή που ήθελα να σχολιάσω). Ή να πληρώνουμε ενα δυνατό ποσοστό στο όνομα καμία φορα χωρίς ιδιαίτερο λόγο...

Το θέμα ειναι να μπορεί ο καθένας να συνδιάζει την εκάστοτε (καλή) ποιότητα με το ανάλογο μπατζετ.

Ε και την εμφάνιση λίγο...!!!roll eyes

2. Papadopaidi

Papadopaidi Well-Known Member

Περιοχή:
    Patras
    Μοτοσυκλέτα:
    R1150GS '00 (ABS)
    Η Scott είναι γνωστή κ
    καλή εταιρεία στους χωμάτινους.wink
    Καλοφόρετο κ αγρατζούνιστο.

Mumm Ra and Georg_it like this.
  3. peneofotistos

peneofotistos Well-Known Member

Περιοχή:
    ΙΕΡΑΠΕΤΡΑ-ΛΑΓΟΝΗΣΙ
    Μοτοσυκλέτα:
    R 1200 GS ADV 2007
    Σήμερα είδα από κοντά το revit eclipse, αστέρι είναι και σε πολύ προσιτή τιμη......

Georg_it likes this.
  4. padisPas

padisPas

Περιοχή:
    Ioannina, Greece
    Μοτοσυκλέτα:
    BMW G 650 GS ('11)
    Προσωπικα το καλοκαιρι χρησιμοποιω ενα γκρι μπουφαν της acerbis απο το οποιο οφειλω να δηλωσω ενθουσιασμενος. Φοβερο value for money μπουφαν με καλη ποιοτητα και φοβερο αερισμο με ανοιγματα παντου!
    IMG_0955.JPG

gs1100n, zimiaris, tsak8 and 2 others like this.
  5. capitano

capitano New Member

Περιοχή:
    ΚΟΡΙΝΘΟΣ
    Αγαπητοι σύντροχοι, μπορείτε να μου πείτε τι προτείνεται γιά μέσα από το καλοκαιρινό μπουφάν;

6. GiorgosGS1200

GiorgosGS1200 New Member

Περιοχή:
    Αθήνα
    Μοτοσυκλέτα:
    R1200GS 2007
    Μακρυμανικο μπλουζακι drifit. Επισης αν προκειται για ταξιδι, εγω συνηθιζω να καταβρεχω ολα τα ρουχα και το κρανος πριν ξεκινησω.

THANOSEOD and capitano like this.
  7. Adventure boy

Adventure boy Member

Περιοχή:
    Διδυμοτειχο
    Μοτοσυκλέτα:
    Adv lc 16
    Κlim induction.η κορυφη των καλοκαιρινων μπουφαν.προστασιες level 2 παντου,και ολο το υλικο και φυσικα τα διατρητα κομματια απο ινεε καρμπον.750% μεγαλυτερη αντοχη απο οποιοδηποτε αλλο υλικο καλοκαιρινου και οχι μονο μπουφαν.στρατιωτικου τυπου zippers και πολυ τεχνικο.(εσωτερικη θηκη αδιαβροχη gore tex κινητου-πορτοφολιου,τσεπη για καρτα εκτακτου αναγκης ,ανακλαστικα επιπεδου 3Μ 4ης γενιας.Επειδη εχω στην κατοχη μου και την rallye 3 ,φορεμενη πληρως καλοκαιρινη σε ταξιδι και το klim μπουφαν η κλιμ ειναι 2 επιπεδα επανω σε εξαερισμο,χωρις να υπολειπεται σε ασφαλεια και αντοχες.+οτι εχει αδιαβροχο gore tex μπουφανακι αποσπωμενο εσωτερικα.Βεβαια οτι.πληρωνεις παιρνεις.400ευρω η τιμη του

giamar likes this.
  8. gs1100n

gs1100n

Περιοχή:
    ATHENS
    Μοτοσυκλέτα:
    R 1100 GS '94
    Τα μπουφαν της Klim τα τουριστικα εχουν γυρω στα 1200ευρω οντως?
    Ειναι τρομερα δεν αντιλεγω αλλα ρε παιδια με ενα αδιαβροχο north face απο μεσα κ απο πανω ενα μποφαν "της σειρας" πχ Revit Dainese των 400ευρω κτλ νομιζω οτι κανεις την ιδια δουλεια..
    Γενικα ειμαι large κ εγω σε θεματα εξοπλισμου αλλα εδω νομιζω ειναι λιγο υπερβολικη η τιμη..
    Φυσικα αν το φυσούσα δεν θα το ανεφερα αλλα κουβέντα να γινετε! Αχαχα!

giamar, Gasgs and skaios like this.
  9. Adventure boy

Adventure boy Member

Περιοχή:
    Διδυμοτειχο
    Μοτοσυκλέτα:
    Adv lc 16
    Ναι το rallye της κλιμ εχει 1200 ευρω ,επειδη εχω την rallye 3 gs που κοστιζει 1470 ευρω θα πω οτι σιγουρα κανουνε δουλεια και τα υπολοιπα αλλα σε ταξιδι τυπου nordkapp η γυρος ευρωπης μαιο η σεπτ με τις βροχες και τον καιρο οι παραπανω στολες θα τα βγαλουνε τα λεφτα τους..εννοω 7 ωρες συνεχομενη βροχη χωρις να περασει ουτε σταγονα στο κοντομανικο ,και φυσικα κορυφαιο επιπεδο προστασιας και χρηστικοτητας

gs1100n likes this.

Μοιραστείτε τη σελίδα

Users Viewing Thread (Users: 0, Guests: 0)

Free JavaScript from