ΚΛΑΠΗΚΕ ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑ (BMW GS 1200 adventure 90 YEARS ANIVERSARY)

Συζήτηση στο φόρουμ 'Ανακοινώσεις' που ξεκίνησε από το μέλος harrisadv, στις 4 Αυγούστου 2017.

1. harrisadv

harrisadv

Περιοχή:
    athina
    Είναι έτσι ακριβώς όπως τα λες είναι και όσον αφορά το αν σε βάλουν στο μάτι δεν γλυτώνεις με τίποτα και όσον αφορά την προστασία που δείχνει η μαμά εταιρεία στους πελάτες της.

Sent from my iPhone using Tapatalk

2. Pan-dvs

Pan-dvs Active Member

Περιοχή:
    Iωαννινα
    Μοτοσυκλέτα:
    Bandit 650
    Οι μηχανες μπαινουνε στο στοχαστρο απο την στιγμη που θα βγαλουνε πινακιδες,δεν λεω απο πριν γιατι...γιατι.
    Απο εκει και περα ξερουνε οτι οταν τις σηκωσουνε,ο ιδιοκτητης δεν θα το τρεξει πολυ,γιατι ετσι και αλλιως θα τον καλυψει η ασφαλεια.Δυστυχως ο φιλος μας,αμελησε τον πρωτο κανονα που ισχυει για τους αγοραστες τοσο ακριβων μοτοσυκλετιστων και την πατησε.

Η εταιρεια του ειπε την αληθεια,μεσα σε ελαχιστες ωρες,με ελαχιστες εξαιρεσεις,η μηχανη εχει γινει ανταλλακτικα τα οποια πριν κλεισει 24ωρο εχουνε παρει τον δρομο για καποια συνεργεια.

Μην αγοραζεται λοιπον ανταλλακτικα απ οποιον να ναι,γιατι βγαζεται εσεις οι ιδιοι τα ματακια σας και για τον Θεο,καντε ασφαλεια πριν καν την καβαλησετε.

Δυσκολο το βλεπω,αλλα μακαρι να σταθεις τυχερος.

harrisadv likes this.
  3. harrisadv

harrisadv

Περιοχή:
    athina
    Έχεις απόλυτο δίκιο σε ότι λες και ναι υπάρχει ολόκληρο κύκλωμα σε όλες τις βαθμίδες. Και βέβαια φταίμε και όλοι εμείς που γινόμαστε κρίκος στην αλυσίδα αγοράζοντας μετ ανταλλακτικά αμφιβόλου προέλευσης. Γιατί κανείς μας δεν αναρωτιέται όταν αγοράζει ένα ανταλλακτικό πως γίνεται και υπάρχει τέτοια διαθεσιμότητα. Τόσες πολλές είναι οι ολικές καταστροφές στην Ελλάδα από τρακαρίσμενα και βρίσκεις ότι ανταλλακτικό θες. Αλλά η ευθύνη της μητρικής εταιρίας είναι ασυγκρίτως μεγαλύτερη γιατί αλλιώς θα μου έρθει στο μυαλό η γνωστή ατάκα (όλοι μαζί τα φάγαμε )

Pan-dvs and pavlosGS like this.
  4. harrisadv

harrisadv

Περιοχή:
    athina
    Βέβαια θα μου πεις για να σε προλάβω η κάθε εταιρία να πουλήσει ενδιαφέρεται και όχι να προστατέψει τον πελάτη της από τυχών Απώλειες. Βέβαια θα πω ότι υπάρχουν και εταιρίες που στα ακριβά τους μοντέλα προστατεύουν τους καταναλωτές τους με απόλυτο τρόπο και ακόμα και ένα υχοσύστημα να τοποθετηθεί σε άλλο αυτοκίνητο Ειδοποιείτε αμέσως η Ιντερπόλ και σφραγίζεται αμέσως ο χώρος μέχρι να βρουν αν έχει κάποια εμπλοκή το ανταλλακτικό με κύκλωμα κλεφτών. Και δηλώνω ότι αυτό το έχω δει με τα ίδια μου τα μάτια.

giamar and pavlosGS like this.

Μοιραστείτε τη σελίδα

Users Viewing Thread (Users: 0, Guests: 0)

Free JavaScript from