Θερμαινομενα γκριπ

Συζήτηση στο φόρουμ 'DIY (Φτιάξτο μόνος σου)' που ξεκίνησε από το μέλος kawasotos, στις 10 Ιανουαρίου 2018.

1. kawasotos

kawasotos New Member

Μοτοσυκλέτα:
    BMW R 1200 GS
    Σημερα αλλαξα τα εργοστασιακα χερουλια ( γκριπ) με γνωστης εταιριας κ επι τη ευκαιρια επισκευασα κ την αντισταση του δεξιου που δεν λειτουργουσε. Μετα απο αντληση πληροφοριων απο αντιστοιχες συζητησεις του φορουμ κ τηλ επικοιν. Με τον jackson 123, ο οποιος αν κ δε με γνωριζε πολυ προθυμα μου εδωσε χρησιμες κατευθυνσεις. Παρολαυτα επειδη δεν βρηκα το καταλληλο υλικο, χρωμιονικελινη, κ επειδη το κομματι που ελλειπε ηταν πολυ μικρο αποφασισα να το ρισκαρω να τα βγαλω απο το αυλακι να τα κολλησω μεταξυ τους να τα συγκρατησω με μονωτικη ταινια κ με προσοχη να περασω τα νεα χερουλια αφου μετρησα ωμικα την αντισταση η οποια απο οτι καταλαβα δεν επρεπε να ειναι κατω απο 0,85 περιπου ohm, γιατι οσο λιγοτερη η αντισταση τοσο περισσοτερο το ρευμα, στη δικη μου περιπτωση ηταν οσο περιπου κ στο αριστερο 0,94-0,98 ohm. Δεν προτεινω να το ακολουθησετε ανεπιφυλακτα γιατι δεν εχω ειδικες τεχνικες γνωσεις οποτε μπορει να εχω κανει καποιο λαθος. Τελος για να γλυστρισουν τα γριπ ευκολα κ να μη μου κοπει η κολλησει εβαλα στο εσωτερικο του χερουλιου καθαριστικο επαφων χωρις λαδι το οποιο εξατμιζεται.

soublatzis and DespinaGs like this.

Μοιραστείτε τη σελίδα

Users Viewing Thread (Users: 0, Guests: 0)

Free JavaScript from