ΑΓΟΡΑ R 80 η R 100

THANOSEOD

Well-Known Member
Μοτοσυκλέτα
R 1200 GS ADV '10
Καλημέρα

Υπάρχει αυτό αν σ’ενδιαφέρει . . .

Η τιμή συζητείται.

Sent from my iPhone using Tapatalk

stavrouliasp

Active Member
Μια χαρά μηχανάκια είναι και χωρίς ιδιαίτερα προβλήματα εφόσον ειναι διατηρημένα σε καλή κατάσταση.

Το θέμα είναι γιατί να θες ένα τέτοιο μηχανάκι για κίνηση καθημερινά μέσα στην πόλη... Φρενάρει χειρότερα από ένα σύγχρονο (μια φορά να σου χρειαστεί το abs θα καταλάβεις ότι έκανες λάθος επιλογή), καίει περισσότερο, έχει χειρότερη οδηγική συμπεριφορά, είναι πιο αργό κτλ.

Για εμένα που είμαι λάτρης των παλιών είναι εντελώς λάθος μια τέτοια χρήση...

vasilis78

New Member
Περιοχή
Serres
Μοτοσυκλέτα
F650GS
Μια χαρά μηχανάκια είναι και χωρίς ιδιαίτερα προβλήματα εφόσον ειναι διατηρημένα σε καλή κατάσταση.

Το θέμα είναι γιατί να θες ένα τέτοιο μηχανάκι για κίνηση καθημερινά μέσα στην πόλη... Φρενάρει χειρότερα από ένα σύγχρονο (μια φορά να σου χρειαστεί το abs θα καταλάβεις ότι έκανες λάθος επιλογή), καίει περισσότερο, έχει χειρότερη οδηγική συμπεριφορά, είναι πιο αργό κτλ.

Για εμένα που είμαι λάτρης των παλιών είναι εντελώς λάθος μια τέτοια χρήση...
Συμφωνώ απόλυτα. Από προσωπική εμπειρία που χρησιμοποιώ σχεδόν καθημερινά κλασσική μηχανή, νομίζω κι εγώ ότι δεν είναι για αυτή τη χρήση. Περισσότερη ασφάλεια και καλύτερη οδηγική συμπεριφορά σου προσφέρει κάτι πιο σύγχρονο

Στάλθηκε από το Redmi Note 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Περιοχή
ΧΑΝΙΑ
Μοτοσυκλέτα
BMW 1200GS LC TRIPLE BLACK,
BMW R80GS ' 90
KAWASAKI 250 KLX
Οδηγω σε καθημερινη βαση ενα GS 800 του 1990. Πρεπει παντα να θυμασαι οτι δεν εχει τα φρενα και τις αναρτησεις του συγχρονου. Οτι καιει πολυ παραπανω-περιπου 9,5 lt/100km- απο οποιοδηποτε συγχρονο, αλλα ειναι μηχανακι που, απ οπου κι αν περασεις, θα στριψουν τα κεφαλια να σε κοιταξουν. Αν το ζητουμενο ειναι αυτο, παρε το. Αλλοιως γυρευε τη δουλεια σου. Και ειναι και πιο ακριβο απο οτι θα επρεπε...

BMW Ρ 800 GS.JPG

Τελευταία επεξεργασία:

kostas_366

Active Member
Πριν το κάνεις, να δεις τα φρένα, είναι άσχημα (λόγος που δεν το πήρα). Μην φανταστείς ότι είναι σαν του 1100/